Mustafa hakkında herşey

Salı 05.10.2010

11 yaşında Aydınlıspor'da başladı futbola 12'sinde gitti hayalinin takımı Trabzonspor'a. 5 yılda 4 kulüp dolaştı... 'Gel-git Mustafa' lakabını aldı ve derbide kaderine çalım attı.

Karadeniz'in hırçın suları, karakterini insanına da yansıtır... Daha önce defalarca şahit olduğumuz bu tez, son örneğini Trabzonspor'un, Beşiktaş'ı 1-0 yendiği maçta verdi. Türkiye'nin 'futbolcu fabrikası' Trabzon, kuzeyin inatçı ve hırslı bir çocuğunu çıkardı sahneye... Kartal avcısı Mustafa Yumlu'dan bahsediyoruz!
11 yaşında amatör küme takımlarından Aydınlıspor'da başlayan 'top sevdası' bir yıl sonra hayallerinin takımı Trabzonspor'a kavuşturdu küçük Mustafa'yı... 1999'dan 2003'e kadar çeşitli kategorilerde giydi bordo-mavili formayı...

AMATÖRÜN ATEŞİYLE KAVRULDU
Genç takım seviyesine geldiğinde 'yetersiz' görülünce Trabzon amatörünün köklü takımı İdmanocağı'nda aldı soluğu... 1.91'lik boyuyla dikkat çekiyor, İdmanocağı'nın Gençler Türkiye Şampiyonluğu başarısında önemli rol oynuyordu Mustafa... Sarı-kırmızılı formayı 3 yıl giydikten sonra 19 yaşında ilk profesyonel imzasını attı Arsinspor'a... Ama işler istediği gibi gitmedi, forma giymeden Değirmendere'ye kiralandı, tekrar 'amatör' macera başladı. 2006-2007'de Değirmendere'yi 3. Lig'e çıkaran takımda yer alan Mustafa Yumlu artık kendini kanıtlamıştı.

TALİHİ, GÜNEŞ'LE DEĞİŞTİ
Bir yıllık Arsin macerasından sonra tekrar Trabzonspor defteri açılıyordu Mustafa için...
2008 yazında bordo-mavili takıma imza atarken heyecandan konuşamayan Mustafa, Broos'un emriyle pilot takıma yollanıyordu. Bu arada yeni bir lakap da kazanıyordu; Gel-git Mustafa! Kuzeyin inatçı çocuğuna talih Güneş'in gelişiyle güldü. Davraz ve Hollanda'da hocanın gözüne girdi, Giray ve Glowacki'nin yokluğunda formayı kaptı. Beşiktaş'a attığı golle de 'gel-gitçi' kaderine esas çalımı attı Mustafa Yumlu...

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN