"Yılın en iyileri" belli oldu

Cumartesi 09.10.2010 17:42

Trabzonspor taraftarlarının kurduğu internet sitesinde düzenlenen anketle belirlenen ''yılın en iyileri'' ödülleri sahiplerine verildi.

Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkan Vekili Ergin Aydın, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, bordo-mavili futbolcular Colman, Serkan ve Egemen ile taraftarlar katıldı.

''Yılın en iyi yabancı futbolcusu'' seçilen Arjantinli oyuncu Gustavo Colman'a ödülünü veren Vali Kızılcık, yaptığı konuşmada, ödülü 30 binin üzerinde taraftarın oyuyla alan Colman'ın gerçekten takıma çok büyük katkıları olduğunu belirterek, ''Oy kullanmadım ama kullansaydım ben de oyumu Colman'a verirdim'' dedi.

Tüm bordo-mavili futbolcuların Trabzon için can siperane mücadele ettiğini ifade eden Kızılcık, ''Dün akşam bizden birkaç kişi olsaydı herhalde 3–0 yenilmezdik. Gerçekten oynadığımız futbolla milli takımda birkaç futbolculumuzun yer almasını istiyoruz. Bu futboluyla Colman da Arjantin Milli Takımı'nda yer almaya hak kazanır. Milli takımlarda yer almak ayrıca bir motive kaynağıdır'' diye konuştu.

Törene katılan futbolculardan Serkan Balcı, geçen sezon Eskişehirspor'a attığı golle ''Yılın en güzel golü'' ödülünü başkan vekili Aydın'dan, Egemen Korkmaz ise ''Cemil Usta özel'' ödülünü site görevlisinin elinden aldı. ''Yılın spor adamı'' seçilen Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in ödülünü ise yardımcısı Mehmet Kulaksızoğlu aldı.

Trabzonspor taraftarlarının ''yılın en iyileri'' seçiminde ödüle hak kazananlar şunlar:

''Yılın En İyi Yerli Futbolcusu: Onur Recep Kıvrak, Yılın Fahri Trabzonlusu: Selçuk İnan, Yılın En İyi Bayan Futbolcusu: Yeliz Demir, Yılın En İyi A2 Oyuncusu: Hasan Ahmet Sarı, Yılın En İyi Basketbolcusu: Harold Jaminson, Yılın Sporcusu: Nida Hayal, Ulusal Basında Yılın En İyi Trabzonspor Yazarı: Serhat Demirtaş, Yerel Basında Yılın En İyi Trabzonspor Yazarı: Aksal Yavuz, Ulusal Basında Yılın En İyi Futbol Yazarı: Mehmet Demirkol, Televizyonda Yılın En İyi Futbol Programı: Stadyum–TRT, Trabzon'da Yılın Olayı: Trabzon'un Euro 2016 Şehirleri Arasına Alınmaması.''

Ayrıca Rıfat Dedeoğlu Özel Ödülü Trabzonspor Yönetim Kurulu'na, Orhan Kaynar Özel Ödülü Trabzonspor Dergisi çalışanları Nuri Bekar ve Serdal Şahin'e, Mehmet Tan Özel Ödülü Karadeniz'den Günebakış Gazetesi'nden Demir Berk Akçay'a, Şampiyonluk Özel Ödülleri de Trabzonspor Basketbol Takımı ile Trabzonspor Atıcılık Takımına verildi.
Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN