Böyle gitmez

Pazartesi 25.10.2010

"Boş tribünler ve ilk yarıdaki tepki can sıktı. Olumsuzlukta yuhalamak saygısızlıktır. Yarışta bu tür sorunlar yaşarsak, işimiz gerçekten zor"

Kişiliği, teknik adamlığı, rakiplere olan saygısı ve başarılarıyla tüm Türkiye'nin hayranlıkla izlediği teknik direktör Şenol Güneş, üst üste alınan 3 galibiyete rağmen sıkıntılarını açık yüreklilikle dile getirdi! 3-1 kazanılan Gençlerbirliği maçının ardından, takımı protesto eden taraftara çatan Güneş, "Bu kritik haftada G.Birliği'ni yenmek için çok sıkı çalıştık. İlk yarıda tatmin edici olamadık ve istediğimizi sahaya yansıtamadık. Ama boş tribünler ve ilk yarıdaki tepki de canımızı sıktı. Biz kötüydük ama seyircimiz de olumsuzdu. Uyuyorlardı. Takımı ateşleyecek bir şey yapmadılar. Olumsuzlukta yuhalamak saygısızlıktır" diye konuştu.

Alışkanlıkların değişmesi gerek
Türk futbolunda takım kötüyken futbolcuları protesto etme alışkanlığının değişmesi gerektiğini vurgulayan Güneş, ayıca şunları söyledi: "İkinci yarı takım devreye girince seyirci de devreye girdi. Bunları oyunun başında da yapabilirdik. Sonuç olumsuz gidiyorken takımı yuhalamak mesleğe saygısızlık olur. Derslik bir maçtı. Geriye düştükten sonra ortaya çıkan olumsuz tezahüratları irdelememiz lazım. Taraftarın desteğine en çok ihtiyaç duyulan anlarda tepki görmek, takımı olumsuz etkiler. Şampiyonluk yarışında bu tür sıkıntılar yaşarsak, işimiz zor."


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN