3.Çocuk yolda Başbakanım

Cumartesi 30.10.2010
İki yıl önce başvurusu kabul edilmediği için çok iyi bilmesine rağmen basın toplantılarında Türkçe yerine Fransızca konuşmaya başlayan İbrahima Yattara, dün aldığı müjdeli haberle havalara uçtu. Türk ulusunun en önemli günlerinden Cumhuriyet Bayramı'nda Türk olduğunu öğrenen Yattara, dün akşam saatlerinde yapılan antrenman sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la telefonla görüştü.

Yattara, Başbakan Erdoğan'a telefonda teşekkürlerini iletti. Görüşme sırasında Başbakan, Gineli yıldıza "Artık Türk vatandaşı oldun. Biz, üzerimize düşeni yaptık. Şimdi ise sıra sende. Senden de 3 çocuk bekliyorum" esprisini yaptı. Türk vatandaşlığına geçeceğini bizzat Başbakan'ın ağzından öğrenen Yattara ise bu espriye, "Başbakanım, iki tane var zaten. Üçüncüsü de yolda, merak etmeyin" yanıtını verdi.

CAMiYE KLiMA TAKTIRMIŞTI

İşte İbrahima Yattara'nın, nasıl Türkleştiğine bir örnek... Bu sezon ligin ikinci haftasında oynanan Fenerbahçe karşılaşması öncesinde dua etmek için 2 No.'lu Beşirli Camisi'ne giden Yattara, namaz sırasında cemaatin sıcaktan çok rahatsız olduğunu görünce camiye 10 bin TL değerinde üç adet klima takılması için bağışta bulundu. Bu hayırsever tutum, Yattara'nın biz Türkler'den hiçbir farkının olmadığının en somut göstergesi oldu!

YATTARA'NIN KARiYERi
Haziran 1980'de Gine'nin Kamsar kentinde doğan İbrahima Yattara, 2003'te 400 bin dolara transfer olduğu Trabzonspor'la özdeşleşti adeta... 38 kez Gine Milli Takımı'nın formasını giyen Yattara, bordo-mavili formayla 179 maçta 32 gol attı. "Sürmeneli İbo" lakabı, kolbastı dansı, 61 numaralı formasıyla tam bir Trabzonlu gibi hareket eden Yattara, bundan böyle Türk vatandaşı olarak sahalarda boy gösterecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN