Web Sürümüne Geç

FIFA'dan Trabzonspor'a müjde

Pazartesi 01.11.2010 15:51

FIFA'nın, İspanya'nın Recreativo Huelva Kulübü'nün, Ersen Martin'in transferinden dolayı Trabzonspor'a 930 bin dolar ödemesi kararını verdiği bildirildi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, FIFA'nın, Ersen Martin transferi konusunda verdiği kararın kulübe ulaştığı belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu aracılığıyla FIFA Oyuncu İşleri Komitesi Başkanı Maja Kuster Hoffman imzasıyla kulübe gönderilen yazıda, komitenin 27 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda konuyu görüştüğü belirtilerek, ''Buna göre, İspanya'nın RC Recreativo de Huelva Kulübü'nün Ersen Martin transferi nedeniyle kulübümüze 930 bin 303 dolar ödemesi gerektiği hükmüne varıldı'' denildi.

Trabzonspor, 2007-2008 sezonunda Recreativo Huelva Kulübü ile Ersen Martin'in transferi konusunda 1 milyon dolara prensipte anlaşmış, ancak bordo-mavili kulüp, İspanya kulübünün parayı zamanında yatırmadığı gerekçesiyle bu futbolcuyu vermekten vazgeçmişti.

Ersen Martin ile faks yoluyla sözleşme imzalayan Huelva da FIFA'ya itirazda bulunmuştu. FIFA, Ersen Martin'in geçici lisans ile İspanyol takımında oynamasına karar vermişti. Daha sonra Trabzonspor'un da başvurusu üzerine iki kulüp FIFA'lık olmuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN