Web Sürümüne Geç

Dersimiz Timsah

Perşembe 11.11.2010

Kritik sınav öncesi oyuncuları uyaran Güneş, "Bursaspor, direnci yüksek bir ekip. 90 dakika tedbiri elden bırakmayalım" dedi

Lider Trabzonspor, takipçisi Bursaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken son planlar da yapılmaya başlandı. Rakibin Süper Lig ile Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı tüm maçları izleyen ve Bursaspor'la ilgili en ince detayı bile notlarına düşen teknik direktör Şenol Güneş, oyuncularını kritik maç öncesinde uyardı. Bursaspor'un dirençli bir ekip olduğunu kaydeden Güneş, "Gol yeseler bile maçı bırakmıyorlar. Kondisyonları iyi. İç sahada kolay kolay pozisyon vermiyorlar. Bizim yapmamız gereken iki şey var. Biri çok koşmak, diğeri kontrolü elde tutmak" dedi.

Süper Kupa maçını hatırlattı
Zirveye çıkmanın değil, orada kalıcı olmanın daha önemli olduğunu vurgulayan Güneş, "Bu noktaya gelene kadar her türlü zorluğu yaşadık. Bir-iki maç kötü gidince neler çektiğimizi iyi hatırlayın. Tabii ki puan kayıpları olacak ama bu haklarımızı yerinde ve zamanında kullanmaya çalışalım. Şimdi tüm gözler bizim üzerimizde. Liderler hep kıskanılmıştır. Tahriklere kapılmadan sadece futbolu düşünün" uyarılarını yaptı. Usta hoca, ayrıca sezon başında Süper Kupa'da 3-0 kazanılan karşılaşmayı hatırlatıp, "Sizden o günkü gibi mücadele etmenizi istiyorum" diye konuştu.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN