Ruh meselesi!

Pazartesi 29.11.2010

"İki-üç hafta önce "Trabzon işi götüremez" diyenler şimdi bizi yere göğe sığdıramıyor. Ruhumuzu korursak, bu işi bitiririz"

Trabzonspor'un tek 'İmparator'u Şenol Güneş, takımdaki kazanma azmi ve ruhunun devam etmesi halinde önlerinde kimsenin duramayacağını söyledi. Gaziantep gibi zor bir deplasmanda alınan galibiyetin önemine dikkat çeken Güneş, "İki-üç hafta önce 'Trabzon bu işi sonuna kadar götüremez' diyenlerin düşüncesini bile değiştirdik. Şimdi onlar bizi yere göğe sığdıramıyorlar. Ligin zirvesindeyiz ve farkımızı ortaya koyduk" dedi.

Özlemi bitireceğiz
Futbolcularını kutlayan usta teknik adam, "Takım ruhunu yakaladık. Kenarda oturan da sahada olan da üzerine düşeni yapıyor. Evet, şampiyonluk söyleminden uzak durmaya çalışıyoruz. Ancak futbolun en önemli unsurlarından biri de ruhtur. İçimizde olan özveriyi ve ruhu korursak, işi sonuna kadar götürürüz. Trabzonspor ve Trabzon'un özlemini en iyi bilenlerdenim. Amacımız bu hasreti bitirmek" diye konuştu

Rehavet uyarısı yaptı
Her şeye rağmen temkinli olmayı elden bırakmamaları gerektiğini vurgulayan Güneş, futbolcularına rehavet uyarısında bulundu. Tecrübeli teknik adam, öğrencilerine "Kazandıkça kamuoyunun sizlerden beklentisi daha fazla olacaktır. Doğal olarak bu durum üzerimizde bir baskı unsuru oluşturacak. Hepimiz daha dikkatli ve sorumlu hareket edip çalışmalarımızı sürdürmeliyiz" ifadesini kullandı.
DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA