En güzel zafer

Salı 22.02.2011

"Puan da kaybedebilirdik ama maç sonuna kadar çabalayınca kazandık Rekabet sahada olmalı. İnsanları eleştirelim ama yok etmeyelim"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-1 kazandıkları maçın ardından zorlu bir gecenin mutlu sonla bittiğini söyledi. Güneş, "Hiç beklemediğimiz bir anda rakip ilk kornerinden, bizim de ilk hatamızdan golü buldu. Ama oyun disiplininden kopmadık. Takım sürekli bir şeyler üretmek için çalıştı ve bu yüzden erken değişikliğe gitmedim" diye konuştu. Sivasspor ve Manisaspor deplasmanlarından 6 puanla döndüklerini hatırlatan Güneş, "Puan kaybedebilirdik ama sonuna kadar çabalayınca galibiyet geldi" ifadesini kullandı.

Filozofluğunu yine konuşturdu
Maç sonrasında yayıncı kuruluşun canlı yayın konuğu olan yakın dostu sanatçı Sunay Akın'ın tebriklerini de kabul eden usta hoca, "Sanatçılar, aydınlar daha fazla konuşmalı. Bu ülkenin tabandaki eğitimi eksik. Sizlerin mesajlarına ihtiyacı var" şeklinde konuştu. Güneş, bunları söylerken mesaj vermekten de geri kalmadı. Yerinde tespitleri ve söylemleriyle 'Futbolun filozofu' yakıştırması yapılan Güneş, sözlerini şöyle noktaladı: "Rekabet saha içinde başlayıp, saha içinde bitmeli. İnsanları eleştirelim ama yok etmeyelim."

BİZE ULAŞIN