Peşini bırakmayız

Cumartesi 02.04.2011

"İlk yarıda 'bu işi becerebiliriz' diye düşündük. Fakat 2. yarı bize büyük ders verdi. Şimdi tekrar güvenliyiz. Yarışın peşini bırakmayacağız"

Trabzon'un Polonyalı stoperi Glowacki, F.Bahçe ile 9 puan farkın kapanmasının rehavetten kaynaklandığını itiraf etti. Tam Saha'ya konuşan tecrübeli stoper, "İlk yarı sonunda 'bu işi becerebiliriz' diye düşündük. Şampiyonluktan emindik ama 2. yarı bize çok büyük ders verdi. Puan kayıplarıyla avantajımızı yitirdik" dedi.

Her maç zorlu bir savaş
"Hİçbir zaman, 'Biz iyi takımız, her şeyi yapabiliriz' diye düşünmemek ve her maçı zorlu bir savaş olarak değerlendirmek gerektiğini gördük" diyen Glowacki, "Yaşadıklarımızdan ders çıkardık. Şimdi kendimize yeniden güveniyoruz. Sonuna kadar şampiyonluğun peşini bırakmayacağız" diye konuştu.

Fener'i unutamam
Glowacki, Türkiye'deki unutulmaz maçının, F.Bahçe'yi 3-2 yendikleri karşılaşma olduğunu belirterek şöyle konuştu: "O maçta takımımın bir golünü atmış ve müthiş bir sevinç yaşamıştım. Yine o maçta sakatlanıp, uzun süre sahalardan uzak kaldım."

2012 son şansım
Bordo-mavili futbolcu, Polonya'nın ev sahipliği yapacağı Euro 2012'nin kendisini göstermek adına son şansı olduğunu da dile getirdi. Glowacki, "Bizim için bu organizasyonu düzenlemek büyük bir olay. Kesinlikle şimdiden büyük bir etki oluşturuyor" dedi.

AKER'DE BASKI VAR
Avni Aker'de baskı altında oynadıklarını kabul eden Glowacki, "Bu cümlenin doğruluk payı yüksek. Bunu tam anlatamıyorum. Çünkü derin bir analiz yapmak lazım. Fakat bu baskı gerçekten hissediliyor. Deplasmanlarda daha fazla puan kazandığımız ortada. Bu baskıyı her futbolcu kafasında çözmeli" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN