Güneş terapisi

Perşembe 07.04.2011

Galatasaray maçıyla birlikte zorlu bir sürece girecek olan Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş, takımı kalan 7 haftaya motive etmeye çalışıyor

LİGDE en yakın rakibi Fenerbahçe'nin 2 puan önünde liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor, şampiyonluk yürüyüşünü emin adımlarla sürdürürken, Şenol Güneş tedbirli davranıyor. Yılların getirdiği tecrübeyle 'stres yönetimi' stratejisini devreye sokan başarılı teknik adam, futbolcularının üzerindeki baskıyı dağıtmak için elinden geleni yapıyor. Takım içinde bir kolej havası yaratan Güneş, oyuncuların dış etkenlerden etkilenmemesi için de bir dizi tedbirler aldı.

Sıradaki 3 maç önemli
BASINA konuşmama kararı alan ve öğrencilerinden de kendisine uymalarını isteyen Şenol Güneş, sadece futbola odaklanmış durumda. Antrenmanlarda futbolcularıyla mini toplantılar yapan tecrübeli çalıştırıcı, özellikle sıradaki 3 maçın önemine değiniyor. Galatasaray, Bursaspor ve Eskişehir sınavlarının başarıyla geçilmesi halinde hedefe ulaşacaklarını dile getiren Güneş'in oyuncularına, "Elinizden geleni yapın yeter. Bu güç bizi hedefe götürür" dediği öğrenildi.

Cevat KOL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN