Şampiyonluğa soyundu

Pazartesi 11.04.2011

Fırtına, Türk Telekom Arena'da sert esti. Trabzonspor dev maçta G.Saray'ı Jaja'nın Messivari asisti ve Burak'ın ustaca dokunuşuyla yenerek 27 yıllık hasrete son vermeye kararlı olduğunu gösterdi

Trabzonspor, şampiyonluk yolundaki en büyük engellerden birini daha aştı. Bordo- mavili ekip, Galatasaray'ın cezası nedeniyle seyircisiz oynanan derbide rakibinin bileğini büktü ve yoluna kayıpsız devam etti. Taraftarının 100 araçlık konvoyla ve şampiyon tezahüratlarıyla Türk Telekom Arena Stadı'na getirdiği Trabzonspor, prestij mücadelesi veren Galatasaray karşısında üstün bir futbol ortaya koydu. Ancak başta Burak olmak üzere Selçuk, Jaja, Umut'la yakaladığı gol pozisyonlarından yararlanamadı.

Fırtına ilerleyen dakikalara rağmen strese girmeyip, organize ataklarını sürdürdü. Nitekim ilk yarıda etkili olamayan ancak 2. yarıda sazı eline alan Jaja, 81'de Burak'a öyle bir top attı ki golcü futbolcu bir anda kaleciyle burun buruna geldi ve bu müthiş pasın hakkını verdi: 1-0. Trabzon bu golle sahadan galip ayrılarak F.Bahçe'nin maç fazlasıyla oturduğu liderlik koltuğunu geri aldı. G.Saray'da Kazım, 74'te Serkan'a yaptığı faul sonrası kırmızı kart gördü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN