Güneş kanunları

Çarşamba 13.04.2011

Basın yasağı sürecek, futbolcular özel hayatlarına dikkat edecek. Öğle yemekleri tesislerde takım halinde yenip, idmana kadar dinlenilecek

Lider Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş, bitime 6 hafta kala işi sıkı tutmaya başladı. Oyuncularının dikkatinin dağılmaması için röportaj konusundaki kısıtlamasını sürdüren tecrübeli teknik adam, hâlâ basına demeç vermekten kaçınıyor. Trabzonspor dergisindeki yazısını bile günler sonra resmi sitede yayınlatan Güneş, bordo-mavili futbolcuları da şampiyonluk yarışının getirdiği stresten uzak tutmak için bir dizi tedbir aldı. Oyunculardan da basına konuşmamalarını isteyen Güneş'in en fazla önem gösterdiği konu ise özel hayat...

Medyaya malzeme olmayın
KALAN altı haftada öğrencilerinden mümkün olduğu kadar özel hayatlarına dikkat etmelerini isteyen Güneş, "Gerek kalmadıkça şehir dışına eğlenmeye gitmeyin. Çıksanız bile malzeme olmaktan uzak durun" diye oyuncularını ikaz etti. Takımın kenetlenmesi için tesislerde de yeni uygulamalar var. Futbolcularının beslenme düzenlerini de kontrol altında tutmak isteyen Güneş, öğle yemeklerinin tesislerde takım halinde yenmesini kararlaştırdı. Böylece arkadaşlık ortamını da sağlam tutan Güneş, yemek sonrası dinlenmelere de özen gösteriyor.

Tek farkla 30 puan
SPOR Toto Süper Lig'de 66 puanla lider durumda bulunan Trabzonspor, 28. hafta sonunda aldığı 20 galibiyetin 10'unu tek farklı sonuçlarla elde etti. Bordomavililer, özellikle ikinci yarıdaki 7 galibiyetin tamamını tek farkla kazandı. Karadeniz Fırtınası, bu şekilde 30 puanı hanesine yazdırdı.

Provoke uyarısı
Güneş, Trabzonspor dergisinin nisan ayı sayısında yer alan yazısında provokasyon uyarısı yaptı. Tecrübeli hoca, "Ligin kalan bölümünde paniğe kapılıp, provokasyonlara gelmemeliyiz. Bizim işimiz sadece sahada futbol oynamaktır. Bu felsefemizin herkes arkasında durmalıdır. Her zamanki gibi sabırla ve sağduyuyla tüm özverilerini sahaya yansıtan futbolcularımıza destek vermeliyiz. Kulübe olan sahiplenmenin artması, zorlu yarışta bize en büyük katkı yapacaktır" ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN