Çok istiyorum

Perşembe 14.04.2011

"Bu şehir ve bu takım şampiyonluk gururunu hak ediyor. Avrupa hayalim olmaz ise futbolu Trabzon'da bırakmayı düşünüyorum"

Trabzonspor'un 14 golle en skorer oyuncusu olan Burak Yılmaz, bordomavili takımda şampiyonluk görmek istediğini, sonrasında Avrupa'ya gitme isteğinin olduğunu, bunun gerçekleşememesi halinde ise futbol hayatını Trabzonspor'da tamamlamak istediğini söyledi. Trabzonspor dergisinin nisan ayı sayısı için röportaj veren genç oyuncu, "Trabzonspor'da hem gelişim hem değişim gösterdim. Burası harika bir camia. Şampiyonluğu bu sene yaşamayı çok istiyorum. Bu takım bunu hak ediyor. Şu an tek hayalim şampiyonluk" dedi.

Şehri ve insanları seviyorum
Trabzonspor'a geldikten sonra hayatının değiştiğini anlatan Burak Yılmaz, şöyle devam etti: "Bunda en büyük etken hocam, yardımcıları ve takım arkadaşlarım oldu. Burada mükemmel bir ortam var. Herkes birbirine yakın yaşlarda. Herkes çok yetenekli oyuncu. Bu da takıma ve bana çok iyi yansıyor. Trabzonspor birbirinden farklı özellikleri olan çok kaliteli oyunculara sahip ve ben de performansımı sürekli üst seviyede tutmak zorundayım. Şehri ve insanları çok seviyorum. Onların şampiyonluk özlemlerini dindirmek için çabalıyoruz."

Güneş faktörü
Burak Yılmaz kendisinin ve takımın başarısında teknik direktör Şenol Güneş'in büyük payı olduğunu ifade ederek, "Ondan Allah razı olsun. Bazen kötü oynadım ama o beni silmedi. Hep kazanmaya çalıştı" dedi.

Umut'a yakınım
Burak, teknik direktör Şenol Güneş'in geçen yıldan farklı olarak kendisini kanatta değil, Umut'a yakın oynattığına işaret ederek, "Böylece golü daha rahat koklamaya başladım. Başarıda kilit olay budur" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN