Muhteşem Şenol ve Paragalı Ünal Paşa

Cumartesi 16.04.2011

Şenol Güneş'in emriyle Engin'i sahadan yollayan Ünal Karaman'a "Pargalı Ünal" lakabı takıldı

ŞENOL GÜNEŞ: İmparatorluğun başındaki isim... Her söylediği, her isteği yapılıyor. Elindeki imkanları çok iyi kullanıp Trabzonspor ile harikalar yaratıyor.

ÜNAL KARAMAN:
Bordo-mavililerin gizli kahramanı... Güneş, olmadığında sorumluluk onda. Hocanın planlarını uyguluyor, yeri gelince inisiyatif alıp iş bitiricilik yapıyor.

Güneş'in muhteşem başarıları
TRABZONSPOR tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Şenol Güneş, Fırtına'yı şampiyonluk yolunda doludizgin koştururken bordomavili kulüpte yaşananlar, reyting rekorları kıran "Muhteşem Yüzyıl" dizisini andırıyor. Avrupa'yı titreten Kanuni Sultan Süleyman gibi, Şenol Güneş de duruşu ve aldığı kararlarla 'muhteşem' işlere imza atıyor. Güneş'in yardımcılığını yapan Ünal Karaman'ın takımdaki rolü ve önemi de "Pargalı" karakteriyle örtüşüyor.

Son idmanda yaşananlar...
ÖZELLİKLE son bir ay içinde Trabzonspor'da yaşanan olaylar Muhteşem Yüzyıl dizisinin senaryosuyla kafa kafaya gidiyor. Önceki akşam idmanda Ünal Karaman'ın Güneş'in emriyle Engin Baytar'ı saha dışına göndermesi dizinin son bölümünde Pargalı İbrahim'in, damat Ferhat Paşa'yı sürgüne göndermesine benzetildi. Güneş'in yokluğunda idmanı yöneten, maçlara çıkan, basına konuşan Karaman'a son olaydan sonra "Pargalı Ünal" yakıştırması yapıldı.

Dizide ne oldu?
MUHTEŞEM Yüzyıl adlı dizinin son bölümünde Halit Ergenç'in canlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman, has odabaşılıktan vezirliğe terfi eden sağ kolu Pargalı İbrahim'e damadı Ferhat Paşa'yı sürgüne göndermesini emretmişti. Pargalı, Kanuni'nin emirlerini harfiyen uyguluyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN