Burak Reis

Pazartesi 18.04.2011

Trabzonspor şampiyonluk yolunda dev bir engeli daha aştı. Karadeniz Fırtınası, güçlü rakibi Bursa'yı Burak'ın golüyle yenerek, liderlik koltuğunu Fener'den geri aldı

Trabzonspor şampiyonluğa adım adım yaklaşıyor. Bordo-mavili ekip, mutlu sona giden yolda bir büyük engeli daha aşarken, maç fazlasıyla lider olan Fenerbahçe'den koltuğu geri aldı. Bursaspor karşışısında maça fırtına gibi başlayan Trabzonspor ilk yarıda sahanın mutlak hakimi olmasına rağmen aradığı golü bulmakta gecikti. Avni Aker Stadı'ndaki 22 bin taraftarı ayağa kaldıran gol ise 44'üncü dakikada Burak'ın ayağından geldi.

İkinci yarıda gerek Jaja'nın yorulması gerekse Trabzon'un oyunu rölantiye alması üzerine Bursaspor topla daha fazla oynamaya başladı. Ancak yine de net pozisyonlara giren taraf Trabzonspor oldu. Son üç dakikada iki kez Umut, bir kez de Giray'la net fırsatlardan yararlanamayan Karadeniz Fırtınası, maçı 1-0 kazanırken, ligde üst üste altıncı galibiyetini elde etti. Trabzonspor ayrıca 22 bin 651 kişiyle Avni Aker'de sezonun seyirci rekorunu kırdı.




Yükleniyor
BİZE ULAŞIN