Fener'e kadar şanslıyız

Cuma 29.04.2011

"Şampiyonluk için en az Fenerbahçe kadar inancımız ve güvenimiz var. Geri dönüşler, ligin kaderini belirleyecek"

Alanzinho, şampiyonluk yolunda en az Fenerbahçe kadar şansları olduğunu dile getirdi. Ligin ilk yarısında çok iyi performans sergileyerek iyi bir avantaj yakaladıklarını hatırlatan Brezilyalı, "Şunu unutmamak gerekir. Lig çok uzun bir yarış ve şu anda bu noktadayız. Mutlaka önemli bir avantajı kaybettik ancak en az rakibimiz kadar şansımız var. Şampiyonluk için en az rakibimiz kadar inancımız ve güvenimiz var" şeklinde açıklama yaptı.

Biri kaçar, diğeri kovalar
"Birisi kaçar, diğeri onu yakalamaya çalışır" diyen Brezilyalı, "Futbolda yarış bu şekilde geçer. Biri diğerini yakalar. Bu sefer diğeri onun peşine düşer ve hata yapmasını bekler. Bizim de içinde bulunduğumuz yarış böyle bir yarış. Daha iki hafta öncesine kadar biz avantajlıydık. Ama geçtiğimiz hafta sonundan itibaren avantajı onlar yakaladı. Birtakım geri dönüşler ligin kaderini belirleyecek. Şimdi bizim avantajı tekrar ele geçirmemiz gerekiyor" ifadesini kullandı.

Buca maçında olduğu gibi
Fener'in Buca maçını örnek veren Alanzinho, "3-1 geriye düştüler. 30 dakika kalmıştı ve her şey bir anda ters düz oldu, maç bambaşka bir hale büründü. Bu çok güzel bir örnek. Her şey bir anda, bir maçta, birkaç saniyede değişebilir. O yüzden bütün ümidimizi, inancımızı ayakta tutarak yarışa devam ediyoruz" dedi. İşler kötü gittiğinde hakemlere yüklenilmesine anlam veremediğini belirten Alanzinho, "Bu çok sağlıklı bir ruh hali değil" diye konuştu.

Şenol Güneş ile değiştim
Şenol Güneş takımın başına gelmeden önce sorunlar yaşadığını vurgulayan Alanzinho, "Forma giyemiyordum. O geldikten sonra hem benim performansım hem de takımın formu değişti. Şehir üzerinde etkisi olan, sözleri dinlenen ve büyük saygı gören bir insan" dedi.

İlk gün çok şaşırmıştım
Trabzon'a geldiği ilk gün çok şaşırdığını belirten Alanzinho şunları söyledi: "Daha önce oynadığım Norveç'te böyle bir fanatizmle karşılaşmamıştım. İlk günden beri taraftarlarla ilişkilerim çok iyi. Şimdiye kadar hiçbiriyle küçük bir sorun bile yaşamadım ve çok mutluyum."
Etiketler Trabzonspor, Alanzinho
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN