"Önceliğimiz dış transfer"

Cumartesi 30.04.2011 16:08

Sadri Şener: "Şelçuk ve Egemen'le görüşüyoruz ancak transfer edeceğimiz futbolculara daha çok ağırlık veriyoruz. Belirlediğimiz oyuncularla yüzde 70 oranında anlaştık"

Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, iç transfer görüşmelerini sezon sonu yapacaklarını ifade ederek, ''Selçuk veya Egemen ile ilgili şampiyonluğa oynadığımız için kamuoyuna yansıtmadan görüşmelerimiz oldu. Planlamayı 4 maçın sonuna bıraktık. Alacağımız oyuncular var. Transfer edeceğimiz futbolculara daha çok ağırlık veriyoruz. Belirlediğimiz oyuncularla yüzde 70 oranında anlaştık'' diye kaydetti.

Şener, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın cezasının indirilmesiyle ilgili olarak sorulan bir soruya ise şöyle yanıt verdi: "Disiplin kurulu karar veriyor, tahkim cezayı yarıya indiriyor. Hiçbir yöneticinin ceza almasından zevk almıyoruz. Tahkim karar verdi. Ceza 21 güne indi. Sanırım mevcut tahkim üyeleri önümüzdeki seçimde oraya bir daha aday olmak istemiyorlar. Verilen kararın hukukla yakından uzaktan bir ilgisi yok. Demek ki Tahkim Kurulunu hukukçulardan seçmenin bir maması yok."

Aydınus iyi bir hakem
Şener, bir gazetecinin, 'Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hakemi Fırat Aydınus. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?' sorusunu şöyle yanıtladı:

"Benim bildiğim kadarıyla Fırat Aydınus iyi bir hakem. İstanbul Büyükşehir Belediyespor da iyi bir takım. Ne olacağı belli olmaz. Ligin kalan kısmı psikolojik bir savaş. İstanbul'da lehimize yazan yazar yok. Ancak Fenerbahçe kötü işler de yapsa lehine yazabiliyor. Bunlar için yapabileceğimiz bir şey yok. Aynı gazetelerin burada da temsilcileri var, ancak onların da gücü belli. Türkiye'nin en doğusundaki takımız. Asıl saygının bize duyulması gerekiyor."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN