Suçlu cezasını çeksin

Cuma 09.09.2011

Tecrübeli hoca, "Suçun cezası olmalı. Yoksa yeni suçlular çıkar. Mikropları temizlemezsek hastalık kansere dönüşür" dedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, yeni sezon öncesi düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı. Futbolda şike soruşturmasına ilişkin yaşanan süreçle ilgili "Kimse oh demesin" diyen Güneş, "'Bu rahatsızlıkta herkes payını alacaktır. Hiç ilgisi olmayan kişi de alacaktır, çocuklarımız da alacaktır. Çocuklarımızı bilmeden zehirliyoruz" diye konuştu. Çocukların çalmanın, çırpmanın, suçun benimsenmediği bir hayat istediklerini belirten tecrübeli hoca, "Onlara o zemini hazırlamalıyız. Şimdi görüyorum ki, herkes el atmaya başladı. Şu aşamada süreç savcının işi. Onlara saygı göstereceğiz ve kararlarını bekleyeceğiz" yorumunu yaptı.

ÖTELEME YAPILIRSA HATA OLUR
Geleceğin temiz olması adına herkesin suçun karşısına geçmesi gerektiğini kaydeden Şenol Güneş, "Suçu yanımıza alırsak bunu asla düzeltemeyiz. Suçun bir cezası olmalı, kim olursa olsun" ifadesini kullandı. Tecrübeli çalıştırıcı şöyle devam etti: "Bilmeden yapılan hatalar hoşgörü olabilir, onu düzeltme için şans verilmeli ama suç yapılıp da onun karşısında çözüm aramak adına suçu örtbas edersek, öteleme yaparsak yeni suçlar gelecektir. Hasta olmak istemiyorsak önce o mikropları öldürmemiz gerekiyor. Aksi halde vücudu saran yara kanser haline dönüşür, çözümü zorlaşır."

ADİL OLMALI, DİK DURMALIYIZ
Kulüp başkanlarının 55. maddenin değiştirilmesi için siyasi partileri ziyareti konusunda, "Eğer daha iyi bir ortam sağlanacaksa kanun çıkıyorsa herkesin 'evet' demesi gerekiyor. Ama suçu örtmek için yapılıyorsa kesinlikle 'hayır' derim" diyen Şenol Güneş şunları söyledi: "Kanunları değil kendimizi değiştirmeliyiz. Komünizmle yönetilen bir ülkede aynı kişilerle demokratik anlayışı yerleştiremezsiniz. Futbolun 'para' olmadığını, bir oyun olduğunu öğrenmeliyiz. Haksızlıklar giderilmeli. Adil olmalı ve dik durmalıyız."

MESSİ'Yİ İSTERDİM
Transferlerin hepsinde onayım var. Elimizdeki imkanlara göre iş yaptık. Beğendiğiniz her oyuncuyu alın diyemezsiniz. O zaman size 'Forvete Messi'yi, kaleye Buffon'u alın' derim. Alabilir misiniz? Bana 'İyi takımı niye bozdunuz?' diye hesap sorun. Selçuk gitmek istedi, ne yapabilirsin? Gelenler belki daha iyi olacak. Sadece sol stoper alamadık. Tek eksiğimiz bu.

PLAY-OFF SİSTEMİNE KARŞIYIM
Play-off sistemi ile ilgili olarak bize bir şey sorulmadı. Ama bize sorulmadı diye her şeyi yıkalım ve benim istediğim olsun demiyoruz. Fikirlerin birleşeceği bir ortam oluşmalı. Doğru olan bu. Ben bir karar alsam bile hocalarıma danışıyorum. Aynı şekilde futbol için alınan kararlar da bunun gibi olmalı. Biz kendi içimizde birlik olamazsak, dünyaya nasıl entegre olabilirsiniz. Play-off'a karşıyım. Ama sistemi bilmediğim için yorum yapamıyorum. Türkiye Kupası statüsü de tam belli değil. Zor bir sezon geçireceğiz. Milli takımlara oyuncular vereceğiz. Başarılı olabilmek için elimizden geleni yapacağız.

ÜNAL HOCA ARTIK 1. ADAM
Yardımcı antrenör Ünal Karaman bundan sonra daha çok sorumluluk alacak. Daha önde olacak. Birinci adam gibi olacak. Ben de onun arkasında olacağım ve yardım edeceğim. Kulübede olacağım. Ancak Ünal hoca çok yetkili ve sorumluluk sahibi olacak... Altyapıdan oyuncunun kadroda olma zorunluluğu yanlış. Zaten yetenekli oyuncum olsa onu ben en önce kulübeye, sahaya koyarım. Bunu zorlamak hata. Plati'nin dediği gibi, 'Var mı alt yapıda oyuncu?'. Yoksa niye zorlanıyor. Varsa zaten ben oynatırım. Sistem de ceza üstüne kurulmuş. Madem desteklemek istiyorsun, genç oyuncu oynatana para ver. Statü yanlış.

ŞAMPİYONLAR LiGi GRUPLARINDA 1. DE OLABiLiRiZ SONUNCU DA
Uzun zaman sonra Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşayacağız. Ama şehrin heyecanı yeterli değil. Şampiyonlar Ligi'nin ne olduğunu anlayamadık. Daha coşkulu olmak lazım. Grupta birinci de olabiliriz sonuncu da. Her şeyi bekliyoruz. Tabii ki Inter bizden önde. Ama Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğiz.

MANİSASPOR BİZE TERS GELEN BİR TAKIM. İNŞALLAH BUNU DEĞİŞTİRİRİZ
Sezonun iyi başlamasını ve iyi bitmesini diliyorum. Kötü davranışlar geride kalsın, sevgi ve saygı hakim olsun. Manisaspor maçı ile başlayacağız. Manisa bize ters gelen bir takım. Umarım kazanıp bunu değiştiririz. Şampiyonlar Ligi'nde ve Süper Lig'de başarılı olmayı istiyoruz.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN