Trabzon'a 3'lü fırtına

Cuma 09.09.2011

Bordo-mavililer Slovak milli yıldızlarla defansa, orta sahaya ve forvete takviye yaptı, her cephede iddialı olduğunu kanıtladı

Sapara-Cech ile 3, Vittek ile 2 yıl
Trabzonspor transferin son günlerinde kadrosuna dahil ettiği Slovak oyuncuları Marek Sapara, Robert Vittek, Marek Cech'e imza attırdı. Slovakya Milli Takım kampı nedeniyle ancak dün sabah Trabzon'a gelebilen oyuncular için Trabzonspor Şamil Ekinci Müzesi'nde kulüp yönetim kurulu üyesi Tuncay Bekiroğlu'nun da yer aldığı tanıtım töreni düzenlendi. Sapara ve Cech 3'er yıllık, Vittek 2 yıllık imza attı.

Trabzon'un büyülü bir ismi var
CECH ve Sapara yıllık 800 bin euro, Vittek ise 1.1 milyon euro alacak. Trabzonspor, Slovak Milli Takımı'nda yan yana oynayan üç oyuncu ise gücüne güç kattı. Törende konuşan yönetici Tuncay Bekiroğlu, alternatifli bir kadro oluşturarak daha da güçlendiklerini belirterek, "Üç kulvarda yarışacak bir kadroya bu yıl sahip olduk. Transferde Trabzonspor isminin avantajını yaşadık. Herkes bize gelmek istiyor'' dedi.

Oynamak için can atıyorum
BEKİROĞLU transfer görüşmesinde Sapara ile yaşadığı bir olayı da şöyle anlattı: "Henüz el sıkışmamıştık. Sapara, 'Henüz anlaşamadık. Bunu şu anda söylemem doğru değil ama Trabzonspor'da oynamak için ölüyorum' dedi. Ben de ona, 'Benim de söylememem gerek ama sen şu anda Trabzonspor'un oyuncususun' dedim" diye konuştu. Bekiroğlu, bu kadrodan iki ayrı kaliteli 18 çıkacağını da söyledi.

Cech: Rekabete hazırım
İNGİLTERE'nin West Bromwivh kulübünden transfer edilen Marem Cech, "Çok kaliteli bir takıma geldim. Rekabete hazırım. Sapara, Vittek ve Porto'da birlikte oynadığım Stepanov'dan Trabzon hakkında iyi şeyler duydum, mutluyum" dedi.

Kupalara yenileri eklenecek
İMZA töreninden sonra müzede kupalarla basına poz veren Slovak oyuncular, "Yeni kupaların eklenmesine katkı sağlayacağız" dediler. Müze çıkışında bir grup Trabzonsporlu taraftar Sapara, Vittek ve Cech'e sevgi gösterisinde bulundu.

Sapara: İyi ki gelmişim
TRABZONSPOR'a katkı yapmaya geldiğini belirten Sapara, "Kariyerimi daha ileriye taşımak için Trabzonspor'u seçtim. Trabzonspor'un ligde, kupada ve Şampiyonlar Ligi'nde önemli hedefleri var. Her futbolcu bu atmosferde oynamak ister. İyi ki gelmişim" dedi.

Vittek: Sakatlık bitti
SON dönemde şanssız sakatlıklar yaşadığını belirten Vittek de, Trabzonspor'un hedeflerine katkı yapmaya geldiğini söyledi. Slovak oyuncu şöyle konuştu: "Daha önce Fransa, Almanya gibi zorlu liglerde oynadım. Şu anda kendimi hazır hissediyorum."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN