Celustka: "Benim için büyük bir şans"

Perşembe 15.09.2011 14:12

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu'nda, deplasmanda Inter'i 1-0 yendiği maçta bordo-mavililerin golünü atan Çek futbolcu Ondrej Celustka, takımının kendisi için büyük bir şans ve sıçrama noktası olduğunu söyledi.

Celustka, bordo-mavili kulübün Internet sitesinde yer alan açıklamasında, takıma transfer olma sürecine ilişkin bilgiler verdi.

Slavia Prag takımında gösterdiği performansın ardından Almanya'nın Stuttgart ve Werder Bremen takımlarının kendisiyle ilgilendiğini belirten Celustka, şöyle devam etti:

''Daha sonra Trabzonspor'un da benimle ilgilendiğini ve diğer takımlara oranla daha istekli olduğunu gördüm. Tabii ki Bundesliga'nın iki güçlü ekibinin benimle ilgilenmesine memnun oldum ama somut bir şekilde hareket eden kulüp Trabzonspor'du. Ben de artık ülke dışına çıkmam gerektiğini hissettim. Trabzonspor'un ilgisi ve takımın başında Şenol Güneş'in olması transferimde önemli rol oynadı. Eski kulübüme, bana futbol anlamında kazandırdığı deneyimler için çok teşekkür ederim. Oradaki günleri hep güzel hatırlayacağım.''

Trabzon'un küçük, mütevazi ve güzel bir yer olduğunu vurgulayan Çek oyuncu, ''Kız arkadaşım için Türkiye tercihi sürpriz oldu, fakat Hollanda kampı sonrası sakin bir şekilde oturup konuştuğumuzda aldığım kararın çok doğru olduğunu o da onayladı. Trabzon'daki evimizi beğendik. Kız arkadaşım da bir yıl sonra okulundan mezun olacak'' dedi.

''SAĞLIKLI, VERİMLİ VE İYİ İŞLEYEN BİR EKİPLE KARŞILAŞTIM''
Türkiye'nin kendisi için büyük bir okul olduğunu anlatan Celustka, ''Türkçe kelimeler de öğrendim. Neredeyse ekipteki herkes yeterli derecede İngilizce biliyor. Burada Polonyalı ve Slovak oyuncularla Lehçe konuşabilen tercüman var. Dillerimiz birbirine yakın olduğu için Polonyalılarla anlaşmakta bir sıkıntı yaşamıyorum. Diğer takım arkadaşlarım da çok iyi ve bana her konuda yardımcı oluyorlar. Gerçekten burada sağlıklı, verimli ve iyi işleyen bir ekiple karşılaştım'' diye konuştu.

Başarılı oyuncu, teknik direktör Şenol Güneş'in çok önemli bir teknik adam olduğunu da ifade ederek, şunları söyledi:

''Şenol Güneş, bana göre çok büyük bir hoca. Kariyerinde önemli başarıları var. 2002 Dünya Kupası'nda üçüncülük elde ettiğini hatırlıyorum. Bu gerçekten harika bir kartvizit. Kendisine büyük bir saygı duyuyorum. Bunun dışında pozitif ve çok açık bir insan. Bunu her yerde gösteriyor. Hocamızın güvenini kazandım ve çok mutluyum. Bu güveni boşa çıkarmamak için elimden gelenin en iyisini yaparak Trabzonspor'un başarılarında pay sahibi olmak istiyorum.''

''HEDEF HER ZAMAN YÜKSEK''
Trabzonspor'un kendisi için büyük bir şans ve sıçrama noktası olduğunu kaydeden Celustka, ''Trabzonspor, ülkenin önde gelen kulüplerinden biri ve dolayısıyla hedef her zaman yüksek. Böyle olunca, olabilecek en büyük hedefleri koymalısınız. Benim içimde taşıdığım, büyüklerimden öğrendiğim bir sloganım var; 'İkinci sıradan saldırmak, birinci sıradan saldırmaktan daha iyidir.' Kim bilir, Avrupa'da daha olumlu ve yeni sürprizler yapmak için gayretli olmamız lazım'' ifadelerini kullandı.

Ondrej Celustka, Trabzonsporlu taraftarları da överek, ''Dünyanın her yerinde, oyuncu güzel işler yaptığında herkes arkasından güzel konuşur. Ben de bunu kabul ediyorum. Zaten korksaydım evde kalırdım. Taraftarlarımızı daha önceden duymuştum. Şimdi onları yakından tanıyorum. Harikalar, her yerdeler ve inanılmaz bir coşkuya sahipler'' şeklinde konuştu.
Etiketler Trabzonspor, Celustka
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN