Kupamızı istiyoruz

Pazartesi 26.09.2011

Karabük maçında hat-trick yapan yıldız futbolcu, "Geçen yılın gerçek şampiyonu biziz. Kupamızın verilmesini bekliyoruz" dedi

Trabzonspor formasıyla bambaşka bir kimliğe bürünen, geçen sezonun en çok gol atan yerli futbolcusu olan, bu sezona da 'Fırtına' gibi giren Burak Yılmaz, 3 gol attığı Karabük maçı sonrası konuşmak için yazarımız Cengiz Tokgöz'ü seçti. Yıldız futbolcu, Devler Ligi'nden şike soruşturmasına, Şenol Güneş'ten Arda ve Umut Bulut'a, geçen yılki performansıyla bu sezonki hedeflerine dair FOTOMAÇ'a özel açıklamalar yaptı.

CENGİZ TOKGÖZ: Burak sence geride kalan sezon, lig şampiyonu kim? Fenerbahçe mi, Trabzonspor mu?

BURAK YILMAZ: Elbette Trabzonspor. Şampiyonlar Ligi'nde de Türkiye'yi biz temsil ediyoruz. Bu nedenle de bir an önce şampiyonluk kupamızı bekliyoruz.

C.T.: Geçen yıl en çok gol atan Türk sendin. Bu sezon kaç gol hedefi koydun?

B.Y.: Kendime hedef koymadım. Ayrıca egoist de değilim. Yanımdaki daha uygun pozisyonda ise ona pas veririm. Ancak gol için uygun pozisyonda ben isem bana pas verilmesini de beklerim.

C.T.: Geçen yıl Umut ile golleri paylaştın. Bu yıl sistem icabı yalnız kaldın.

B.Y.: Umut'u bu sezon çok arıyorum. Beni maçlarda o kadar rahatlatıyordu ki sorma. Bir de Umut'un adam kovalama özelliği vardı. Kene gibi yapışıyordu rakibe...

C.T.: Bu sezonun en büyük sıkıntısı şike oldu.

B.Y.: Trabzonspor şike olayında ak süt gibi tertemiz. Biz ne maçları artı 90'larda kazandık. Nefesimiz kesildi, öldük öldük dirildik. Ancak şunu da eklemek istiyorum, Fenerbahçeli arkadaşlarımızın da bu işten uzakta olduğuna inanıyorum. Onlar da alın teri döküyorlar.

C.T.:
Fenerbahçe ile stresli 2 maç oynayacaksınız.

B.Y.: Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki ilk maçta inşallah bir olay çıkmaz. Yoksa çok kötü olur. Taraftarlar çok şişirildi. Bence iki maç bu yüksek tansiyonda İzmir Atatürk Stadı'nda oynanmalı.

C.T.: Seyircisiz maç artık tarihe karıştı. Fenerbahçeli bayanlar Şükrü Saracoğlu'nu hemen hemen tamamını doldurdular.

B.Y.:
Bence ceza olmadı bu. Bir de kadınların 61. dakikada Trabzonspor'a ettikleri küfüre anlam veremedim. Kadınlar küfür eder mi?

C.T.:
Başka statlarda da Trabzonspor'un başlattığı 61. dakika şovu yapılıyor.

B.Y.:
Bizim seyircimiz güzel bir hareket başlattı. Gittiğimiz bazı şehirler de plakalarının dakikası gelince güzel gösteri yapıyorlar. Bazı yerler var ki, hep bize küfür ediliyor. Birilerinin çıkıp buna "Dur" demesi gerek.

C.T.:
Bu yılki hedefiniz?

B.Y.: Önce play-off, sonra şampiyonluk. Play-off'a gidemeyen yanar. Düşünsenize 5 ay top oynamazsan karın yaparsın valla!

C.T.: Sezona yine sıkıntılı başladınız.

B.Y.: Kolay değil o kadar arkadaşımız gitti. Yavaş yavaş iskelet oluşturuluyor. Trabzonspor bu değil. Biraz sabır, en iyisi biz olacağız.

C.T.: Şenol Güneş ile Ünal Karaman? da sizin kadar heyecanlı görünüyor

B.Y.: Çok iyi uyum sağlayan bir ikili. Yıllarca bordo-mavili formaya hizmet etmişler. Her şeylerini ortaya koyuyorlar.

C.T.: Seyirciden memnun musunuz? Bazen, özellikle Avni Aker'dekiler için "Tiyatro seyreder gibi izliyorlar" deniyor.

B.Y.: Seyirci bizim itici gücümüz. Bir de maçlara uyum sağlasalar bize daha çok moral verecekler.

C.T.: Hayallerinde Avrupa var mı?

B.Y.: Önce Trabzonspor.

C.T.: En son Arda gitti. Arda'yı Messi ile kıyaslayanlar bile var.

B.Y.: Ne Messi'si! Messi başka bir şey. Bu kıyaslamalar bence büyük hata. Arda bizim Messi'miz... Ama Arda'yı da çok yıprattılar. İnşallah oralarda kendinin üstüne koyar da, milli takımımız kazanır.

C.T.: Şampiyonlar Ligi'ne İnter galibiyeti ile başladınız. Şimdi Lille maçı var.

B.Y.: Turu geçmek istiyoruz. Bunun için Avni Aker'de kaybetmememiz gerek. İçeride yenilmezsek bir üst tura çıkarız.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN