Web Sürümüne Geç

  "Bordo-Mavi Kalpler Projesi" basına tanıtıldı

  19 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 17:29

  Trabzonspor Kulübü ile Trabzon Yetiştirme Yurdu tarafından, kimsesiz çocuklar için başlatılan ''Bordo-Mavi Kalpler Projesi'', basına tanıtıldı.

  Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ndeki tanıtım toplantısına, teknik direktör Şenol Güneş, kaleci antrenörü Alper Boğuşlu ve futbolculardan Tolga, Alanzinho, Henrique, Serkan, Zokora, Burak ve Halil katıldı.
  Proje Koordinatörü Arzu Aktaş, Trabzonspor teknik heyeti ve futbolcularının, yaşadığı topluma karşı sosyal sorumluluklarını yerine getirme, sorumluluk bilincini geliştirme, bu konuda farkındalık yaratma, toplumsal sorunların çözümünün bir parçası olma isteği ile ''Bordo-Mavi Kalpler Projesi''nin hazırlandığını belirtti.

  Projenin, 1 Kasım 2011-30 Haziran 2012 tarihlerinde yürütüleceğini ifade eden Aktaş, ''Proje, Trabzon'da bulunan ve Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı 0-6 yaş grubu, 7-12 yaş grubu ve 13-18 yaş grubu çocukları ve gençleri kapsamaktadır. Projenin amacı ise Trabzon'daki sosyal hizmetler kurumlarındaki çocuklara ve gençlere toplumun değerli bir bireyi olduklarını hissettirmek, hayata ve başarıya bakış açılarında pozitif değişim yaratmak, yaşam ve öğrenme alanlarını zenginleştirmek ve kendilerini geliştirebilecekleri, sosyalleşebilecekleri farklı ortamlar sunmaktır. Bu istek ve bilinçle Trabzonspor'un tüm sporcuları, eşleri, çalışanları ve taraftarlarıyla bir bütün olarak işbirliği ve dayanışma içerisinde 'Bordo-Mavi Kalpler Projesi' hayata geçirilmiştir'' dedi.

  Tolga: ''Proje inşallah amacına ulaşır''

  Trabzonspor Takım Kaptanı Tolga Zengin ise gençlerle birlikte olmanın kendisini mutlu ettiğini kaydederek, ''Böyle bir projeye başlamamızın sebebi, genç arkadaşlarımızın mutlu olması ve onları topluma kazandırmak, devlete ve millete hayırlı evlatlar olmalarına katkı sağlamaktır. Gençlerin içinde bulunduğu durum hepimizin başına gelebilir. Bu projede inşallah amacımıza ulaşırız ve ileriye daha iyi nesiller yetiştirebiliriz. Ayrıca hayatımızın bir parçası olan bu çocuklarımız için başlatılan projede Alper hocamızın büyük katkısı var. Valimizin eşinin de büyük desteği oldu. Kendilerine teşekkür ederiz'' diye konuştu.

  Zokora da hayatta önem verilmesi gereken şeylerin başında çocukların geldiğini belirterek, ''Bizler de babayız, evlat sahibiyiz. Evlat yetiştirmenin önemini çok iyi biliyoruz. Oyuncular olarak Tolga'nın öncülük ettiği bu projenin içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz'' ifadelerini kullandı.

  Daha sonra proje kapsamında Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelen Trabzon Yetiştirme Yurdu'ndaki kimsesiz çocuklara tesisler gezdirildi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN