Web Sürümüne Geç

  "Sıkıntılı günlerde büyük başarılar kazandılar"

  21 Kasım 2011, Pazartesi Güncelleme: 14:43

  Trabzonspor'un, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, yarın sahasında konuk edeceği İtalyan ekibi Inter'i 28 yıl önce 1-0 yendiği maçta forma giyenlerin de aralarında yer aldığı bazı efsanevi oyuncular, bir araya geldi.

  14 Eylül 1983 tarihinde, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda, yarınki rakibi Inter karşısında büyük bir zafere imza atan bordo-mavili takımın kadrosunda bulunan Şenol Güneş, Hasan Şengün (Dobi Hasan), Hasan Vezir, Necati, Turgay, Levent gibi oyuncuların da yer aldığı futbolcular, Varlıbaş Alışveriş Merkezi organizatörlüğünde bir araya gelerek taraftarlarla buluştu.

  Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Serdar Bali, taraftarlara hitaben yaptığı konuşmada, bu buluşmayı önceden planladıklarını belirterek, ''Biz Inter'i yendik diye sevinecek kadar küçük bir kulüp değiliz. Biz onları yendik, yine yeneceğiz. Biz büyük bir kulübüz. Taraftarlarımıza gösterilecek eskilerden kalan fazla görüntümüz yok. Efsanevi oyuncuları size gösterme adına böyle bir organizasyon yaptık'' dedi.

  Teknik direktör Şenol Güneş ise Trabzonspor'un kurulduğu günden bu yana bordo-mavili takımda bir çok oyuncunun gelip geçtiğini belirterek, ''Bugünlerde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bugünkü Trabzonspor'un temelleri o günlerde atıldı. Bugün Trabzonspor iyi günler yaşıyor ama eski günleri unutmayalım. Zor koşullarda bugünün Trabzonspor'u yaratıldı. Geçmişte, sıkıntılı, zor günlerde bu arkadaşlarımız büyük başarılar elde etti. Geçmişi unutmamalıyız. Ülkeler ve insanlar nereden geldiklerini bilirlerse nereye gideceklerini de bilirler, tıpkı Trabzonspor gibi'' dedi.

  Güneş, bu yıl, ligin farklı olduğunu belirterek, ''Şampiyonlar Ligi maçları da oynadığımızdan dolayı yoğun bir tempo var. 3 günde bir maç oynuyoruz. Taraftarlarımıza özellikle Şampiyonlar Ligi maçlarındaki desteği için teşekkür ederim. Onların gücüyle ayakta kalıyoruz. Sayımız ve heyecanımızın fazla olması Türkiye ve dünyanın ilgisini çekiyor. Bugün marka değeri olan Trabzonspor, dünyada ses getirmeye başlamıştır. Bunlar bugünün imkanları içerisinde güzeldir ama yeterli değil. Sizlere daha layık bir Trabzonspor yaratmak için uğraşacağız'' diye konuştu.

  Konuşmaların ardından 28 yıl önceki İnter maçının golünü atan Tuncay Soyak, attığı golü anlattıktan sonra taraftarlardan büyük alkış aldı.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN