Güneş: 'Kazanmak keyifliydi'

Çarşamba 01.02.2012 23:51

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ''Kazanmak keyifliydi'' dedi.

Güneş, maçın ardından yaptığı açıklamada, zor koşullar altında, zor bir rakiple oynadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Rakibimiz maça istekli başladı. Lige iyi başlayamamıştılar ancak geçen hafta Galatasaray'ı mağlup etmişlerdi. Dolayısıyla bir seri yakalamak istiyorlardı. Biz de arzulu ve dikkatliydik. Oyunu tamamen biz kontrol ettik. Son dakikada yiyeceğimiz bir golle de denge bozulabilirdi. Futbol böyle güzel işte. Seyirciye teşekkür ediyoruz. Bu hava şartlarında bizi yalnız bırakmadılar. Kazanmak keyifliydi. Ben bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Böyle hava şartlarında iyi oynadılar. Bütün zor koşullara rağmen oyun üstünlüğünü kurduk. Hiç karda antrenman yapmadan bu maça çıktık ancak oyuncularım çabuk adapte oldu ve galibiyeti elde ettik.''

BURSASPOR CEPHESİ
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise basit hatalar yaptıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
''İlk devre yoğun kar yağışı ile zemin futbol oynamaya çok elverişli değildi ama buna rağmen Trabzonspor oyuna hakim oldu. İklim şartlarına ayak uydurdu. İlk devrenin tamamında ataklar vardı ama kornerden yenen golden sonra geri düştük. Geçen hafta Galatasaray'ı iyi oynayarak yenmiştik. Devre arasında, 'Biraz daha kendimize gelmemiz gerekir' dedik. Çocuklar da sorumluluk aldılar ve gerçeklerle yüzleştiler. İkinci yarı daha iyi oynamaya başladılar. Bu zeminde güzelde bir gol bulduk. 1–1'lik skoru biraz daha koruyabilseydik, 2–1 geriye düştüğümüz zamanki hamleyi muhtemelen onlar yapacaktı. Daha fazla risk alacaklardı.

Risk aldığımız dönemlerde geride eksik yakalandık. Buna rağmen bile son dakikada çok da net bir pozisyonu kaçırdık. Beraberliği alıp gidebilirdik. Risk aldığımız dönemdeki pozisyonları çıkarırsak genel anlamda iyiydik. Giray'ı da en uzun oyuncumuza vermiştik ama futbolda bu tür hatalar oluyor. İyi bir takımın yapmaması gereken hataları yaptık ve çok basit gol yedik. Aynı golü iki kere yedik. Elimize geçen pozisyonları da kullanmalıydık. Sonuçta kaybettik üzgünüz.''

Trabzonsporlu futbolcu Alanzinho ise zor bir maçı kazandıklarını ifade ederek, ''Hava koşulları maçı daha da zor bir hale getirdi. Çok zor ve önemli bir mücadeleden üç puanı çıkardık. Karşılaşmadan önce bu hava koşullarında maçı ancak duran toplarla çözebileceğimizi konuşuyorduk. Tam da öyle oldu'' dedi.
Bu sezon takımın ilk kafa golüne imza atan Giray Kaçar ise galibiyeti, son dakikalarda yaptığı kurtarışlarla maçın kaderini değiştiren Tolga Zengin'e armağan ettiğini vurgulayarak, ''Bugün kazanmamız gereken bir maçtı ve kazandık. Bu hava ve saha şartlarında oynanması gerektiği gibi oynadık. İki puan da kaybedebilirdik ama Tolga'nın müthiş refleksiyle maçı kurtardık. Galibiyeti ona armağan ediyorum'' diye konuştu.

Bursasporlu Serdar Aziz, ağır bir zeminde futbol oynadıklarını ifade ederek, ''Bugün kar altında oynadık. Zemin biraz ağırdı. Pas yapmamıza engel oldu. Oyunumuzu olumsuz yönde etkiledi ama bu bir bahane değil'' dedi.

İbrahim Öztürk ise Trabzon'a üç puan için geldiklerini ancak bunu başaramadıklarını belirtti.
BİZE ULAŞIN