Terim'i geçti

Çarşamba 08.02.2012

Şenol Güneş, 21. yüzyılın en iyi hocaları arasında. Trabzonspor’un teknik patronu listede 51’inci sırada yer alırken, Fatih Terim ise 70’inci oldu. Asrın en iyi teknik direktörü Alex Ferguson

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) 21'inci yüzyılın en iyi teknik direktörleri sıralamasında 51'inci olurken, Galatasaray'ın hocası Fatih Terim listede 70'inci sırada yer aldı. Milli ve kulüp takımlarının ayrı kategorilerde yer aldığı değerlendirmede son 10 yıl baz alındı. 2001-2011 yılları arasında yapılan değerlendirmede Fırtına'nın hocası Şenol Güneş, kendine 51. sırada yer buldu.

MOURİNHO 3. SIRADA
IFFHS'nin değerlendirmesinde ilk sırayı 166 puanla Manchester United'dan Alex Ferguson, ikinci sırayı 165 puanla Arsenal'den Arsene Wenger ve üçüncü sırayı da 154 puanla Real Madrid'den Jose Mourinho elde etti. Şenol Güneş'in 51. sırayı Arjantin'in Banfield takımını çalıştıran Ricardo Antonio La Volpe ile paylaştığı sıralamada Fatih Terim ise 70'inci sırada yer aldı. Güneş ayrıca Blokhin, Luxemburgo, Troussier, Blanc, Schafer, Osieck, Santini, Beenhakker, Toppmöller, Ranieri, Zaccheroni, Rangnick, Heynckes, Koeman, Schaaf gibi tanınmış isimleri geride bıraktı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN