Söz sırası Anadolu'da

Cuma 10.02.2012

"İstanbul ağırlıklı bir TFF yaptık, olmadı. Anadolu kulüplerinin ağırlıkta olduğu bir TFF arzu ederim"

BAŞKAN ADAYIMIZ YOK
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Anadolu kulüplerinin ağırlıkta olduğu bir federasyon arzu ettiğini söyledi. Türk futbolunun can çekiştiğini belirten Şener, "Türkiye büyük takımlara sahip. Yeni bir TFF başkanı çıkarmak zor değil. Bunu da çıkaracağımızı ümit ediyorum. Trabzonspor olarak şu anda bir adayımız yok. Daha çok Anadolu kulüplerinin ağırlığının olduğu bir federasyon arzu ederim. İstanbul kulüplerinin ağırlığı olan bir TFF Yönetimi yaptık, olmadı" diye konuştu.

UEFA'YA DİKLENİLMEZ
Göreve gelecek yeni başkanın şike soruşturmasında bir an evvel karar vermesi gerektiğini vurgulayan Şener şöyle devam etti: "Bu işin uzamaması için bir formül bulundu. 'Puan silme olsun' dendi ama genel kurulda kabul görmedi. UEFA'nın kurallarını uygulamak gerekir. UEFA'dan habersiz bir iş yaparsanız aranızda top oynarsınız. Şampiyon olmuşum veya 2. olup Avrupa'ya gitmeyeceksem başkanlık niye yapayım. Hedef yok, ciddi paralar alıyorsunuz, o para yok."

BEN BİRAZ TARAF TUTARIM
İddianamede isimleri olmayan kulüplerin ağırlıklı olduğu bir federasyon oluşturmakta yarar olduğunu belirten Sadri Şener, yeni başkan için de, "Hukuku biraz bilmeli ve iyi eğitimli olmalı. Bu benim tariflerim. Bir kulübe de bağlı olmamalı. Mehmet Ali Aydınlar çok düzgün bir insandı ama bir kulübe aşırı bağlıydı. Bana 'TFF başkanı olur musunuz?' derseniz, baştan 'hayır derim', çünkü biraz taraf tutarım" dedi.

AZİZ YILDIRIM ARKADAŞIM
Bu süreçte kendinden çok emin olduğu için sakin olduğunu vurgulayan Şener, yeni TFF'nin kurulları değiştirmemesi gerektiğini savunarak, "Kurullar değişirse bu iş 1 yıl daha sürer. UEFA'nın 'play-off'tan önce bir karar ver' dediği söyleniyor. Sonra der ki, '3 yıl Avrupa kupalarına gelme' herkes rahat eder. Şampiyonluk kupası kim doğruysa onun olsun. Aziz Yıldırım benim arkadaşım, bu ortamdan dolayı ziyaret edemedim" dedi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN