O görüşmeyi yorumladı!

Pazartesi 13.02.2012 14:58

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, UEFA Avrupa Ligi 2. turu ilk maçında 16 Şubat Perşembe günü PSV Eindhoven karşısında iyi bir sonuç almaları halinde Hollanda'dan turla döneceklerini düşündüğünü söyledi.

Şener, PSV Eindhoven maçı hazırlıklarını Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde sürdüren bordo-mavili takımın antrenmanını izledi. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şener, Türkiye'yi Avrupa'da Beşiktaş ve Trabzonspor olmak üzere 2 takımın temsil ettiğini belirterek, ''PSV güçlü bir takım ama bizim takımın da bir özelliği var. Güçlü takımlara karşı ayrı bir futbol oynuyor. Zannediyorum öyle olur. Buradan iyi bir sonuçla Hollanda'ya gidersek turla döneriz diye düşünüyorum'' dedi.

Hollanda'da yapacakları rövanş maçına da bordo-mavili taraftarların büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Şener, ''Bin 600 kontenjan ayırmışlar ve bu kontenjan dolmuş. Kontenjanın arttırılması için yazışmalar yaptık, olumlu bir cevap gelmedi ama bizim gurbetçiler onların tarafından bilet almaya çalışıyorlarmış'' diye konuştu.

Şener, Fildişi Sahili Milli Takım kampından dönecek olan Zokora'nın kart cezası nedeniyle PSV Eindhoven maçında forma giyemeyeceğini kaydederek, ''Biz Zokora'sız maçlar da aldık. Kadromuz oldukça geniş. Ondan bir sorun olacağını sanmıyorum'' ifadelerini kullandı.

Federasyon seçimleri
Şener, Futbol Federasyonunun seçimli yapılacak genel kurul çalışmalarına ilişkin ise ''Ben şu anda bir çalışma sürdürmüyorum. PSV maçıyla ilgileniyorum ama bir noktaya geldikten sonra biraz işe müdahil oluruz. Bu hafta 2. ve 3. Lig takım başkanları misafirimiz olacak PSV maçında. 27 Şubat'a daha vakit var. Ona göre tavrımızı belirleriz'' dedi.

Mehmet Ali Aydınlar'ın tekrar aday olacağı yönünde söylentileri kendisinin de duyduğunu anlatan Şener, ''Bize bir şey gelmedi o konuda. Mehmet Ali Bey bir süreç geçirdi. Ondan sonra kendi bileceği iş, tekrar aday olup olmaması. Başka duyduğumuz adaylar da çıkıyor. Bu iş seçime birkaç gün kala netleşiyor. Siz de ona göre tavrınızı alıyorsunuz. Genel kurula daha 14-15 gün var. Net bir şey söylemek doğru değil'' diye konuştu.

''Kocaman ve Dilmen ile görüşmesi etik değil''
Bir gazetecinin ''Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa nedenine ilişkin yaptığı açıklamaları televizyondan izlediniz mi? Trabzonspor'un korunmadığı, Türk futbolunun korunmadığı ortaya çıkıyor. Bu konuda FIFA veya UEFA'ya bir başvurunuz olacak mı?'' yönündeki sorusu üzerine Şener, ''Televizyondan izlemedim ama gazetelerden okudum. Trabzon'un hakkının korunup korunmaması, Türk futbolunun korunup korunmaması konusunda cevap verebilmem için UEFA ile karşılıklı neler konuştuğunu çok iyi bilmem lazım. Gazetelere yansıdığı şekilde cevap vermem doğru olmaz. Bu konuda şu anda bir şey söylemek durumunda değilim ama yeniden aday olur olmaz tabi o kendi bileceği bir iş'' dedi.

Rıdvan Dilmen ve Aykut Kocaman'ın Aydınlar ile ilgili görüşmesine de değinen Şener, ''Bana göre etik değil görüşmesi. Çünkü biri Fenerbahçe'nin hocası, biri yorumcusu. Bizden de birileriyle görüşme ihtiyacını hissedebilirdi. Demek ki hissetmemiş. Çok tuttuğum bir görüşme tipi değil'' yorumunu yaptı.

Onur ve Burak konusu
Şener, Onur'un sözleşmesinin uzatılması konusunda görüşmelerinin sürdüğünü kaydederek, ''Nevzat bey götürüyor o işi. Bir noktaya da getirdi. Acele etmeye gerek yok. 1,5 yıllık mukavelesi var. Orda tüm konu takımda dengelerin bozulmaması açısından. Biz o parayı buluruz. Takımdaki dengeyi bozmama açısından görüşmeler devam ediyor. Onur, çok sevdiğimiz bir oyuncu. O da kalmak istiyor. Tatlı sona bırakmak için bir süreç gerekiyor. O süreç de yakın zamanda biter'' dedi.

Bazı gazetelerde sıklıkla yayımlanan golcü oyuncuları Burak Yılmaz'a, Avrupa takımlarının talip olduğu yönündeki haberlere ilişkin olarak ise Şener, ''Bize gelen resmi bir transfer önerisi yok. Gazetecilerin sayfalarında yerleri boş kaldığı için en güzel haber olarak nitelendiriliyor'' diye konuştu.Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN