Nasıl sevineyim

Pazartesi 20.02.2012

"3-1 mağlubiyetten puan alacak skoru yakalamak iyi görünebilir. Dikkat, akılcılık olarak iyi değildik Bu sonuç bizi kesinlikle tatmin etmedi"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, son dakikada gelen gollerle bir puan almalarının "teselli" olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam, "2-0 geriden gelen bir takımın sonuçta bir puan alması iyi gibi görünebilir. Burada irdelememiz gereken şey ise bizim gibi takımların bu hale düşmemesi gerektiğidir. Beklenmedik şekilde goller yedik. Seyirci baskısıyla Kayserispor 2-0'ı yakaladı. Oyuncularım aşırı istekli olunca da Kayserispor'dan puan almayı başardık" dedi. Şenol Güneş, hafta içinde PSV ile oynadıkları UEFA Avrupa Ligi maçının yorgunluğundan da şikayet etti.

YARIŞTA 2 PUAN YİTİRDİK
Oyunun başında gol yediklerini belirten Şenol Güneş, maç 2-0 olduktan sonra risk aldıklarını söyledi. Güneş şöyle konuştu: "Dikkat ve performans kaybı nedeniyle çok büyük hatalar yaptık. Adam markajına rağmen yediğimiz goller dikkat ve akılcılığın eksikliğini öne çıkarıyor. Maç iki taraf için de heyecanlı geçti. Seyir gücü yüksek bir oyundu. 3-1'den sonra son 10 dakikaka maçı 3-3'e getirmek de kolay bir iş değil. Ancak yukarılara oynayan bir takım olarak kaybettiğimiz 2 puan bizi üzdü. Trabzonspor gibi bir takım rakibine böyle pozisyonlar vermemeli. Zor şartlar altında da olsa kazandığı 1 puanı değil, kaybettiği 2 puanı düşünmeli.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN