Trabzonspor kafilesine şok!

Salı 21.02.2012 21:35

PSV Eindhoven ile yapacağı UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçı için Hollanda'ya gelen bordo-mavililerin yanlarında getirdiği gıda maddelerine Eindhoven Havaalanı'nda el konuldu

UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanşında PSV Eindhoven takımı ile yapacağı maç için Hollanda'ya gelen Trabzonspor kafilesinin yanında getirdiği gıda maddelerine el konuldu.

Trabzonspor Kulübü İdari Menajeri Caner Çuvalcıoğlu, yaptığı açıklamada, 23 Şubat perşembe akşamı PSV Eindhoven ile yapacakları UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçı için uçakla Hollanda'ya geldiklerini hatırlattı.

Eindhoven Havaalanı'na indiklerinde yanlarında bulunan malzemelerin bir dizi aramadan geçirildiğini belirten Çuvalcıoğlu, ''Karşılaşma için yanımızda getirdiğimiz içinde et, süt, bal, tereyağı gibi hayvansal gıda maddelerine gümrükte el konuldu'' dedi.

Çuvalcıoğlu, konuyu Türk büyükelçiliği yetkililerine bildirdiklerini ifade ederek, ''Büyükelçilik yetkilileri devreye girdi ve durumu çözmeye çalışıyorlar. Umarız bu sorun en kısa sürede çözülür'' diye konuştu.
Bu arada gıda maddelerinin kafileye iade edilmemesi halinde bordo-mavililerin gıdaların temini Hollanda'dan sağlayacakları bildirildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN