"Kazanmaktan başka çaremiz yok"

Çarşamba 22.02.2012 21:51

UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında yarın Hollanda'nın PSV Eindhoven takımıyla karşılaşacak olan Trabzonspor'un teknik direktörü Şenol Güneş, ''Ne olursa olsun kazanmak için oynayacağız'' dedi.

Şenol Güneş, maçın oynanacağı Philips Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, ilk maçta PSV'ye büyük bir avantaj verdiklerini,olumsuz olan bu durumu yarın ortaya koyacakları güzel futbolla tersine çevirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Kaptan Tolga Zengin'le birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Güneş, ''İyi futbol oynayarak maçı kazanmak istiyoruz. Turu zorlayacağız. İlk maçta çok hata yaptık, rakibe avantaj verdik. Umarım bu hataları tekrarlamayız ve turu geçeriz'' diye konuştu.

Güneş, Trabzonspor'un yoğun maç trafiğiyle ilgili bir soruya şöyle cevap verdi: ''Bu bir yıldan beri devam eden bir süreç. Uzun aralıklı bir çalışma yapma şansımız olmadı. Bunları konuşmanın anlamı yok. Yarın şartlar ne olursa olsun bütün futbolcularımızın kendine yakışanı sahaya yansıtmasını ve maçı kazanmayı umuyoruz.''

Şenol Güneş, Trabzonspor'un tur şansına ilişkin bir soruya ise ''İlk maça baktığımızda ilk beş dakikada maçın hakim bizdik. Ama PSV'nin ilk atağında golü yedik. İkinci gol ise bizi tamamen demoralize etti. Ardından yaptığımız baskı sonuç vermedi. Mevcut olan bir skor var. Biz yine kendi futbolumuzu oynayıp rakibimize üstün olmaya çalışacağız. Umarım hatalarımızın az olduğu bir maç olur. Son lig maçı ve PSV maçında çok hata yaptık. Umarım bunları tekrarlamayız. Sonucu bilemiyoruz. Ne olursa olsun kazanmak için oynayacağız. Tek fark oradaki hataları burada görmek istemiyoruz'' yanıtını verdi.

Güneş, Hollanda'da Trabzon kentiyle ilgili yayımlanan görüntülerin hatırlatılması üzerine ise, yapılan bir hataya başka bir hata ile cevap verilmesinin doğru olmayacağını, aynı hatayı kendilerinin yapmayacağını
söyledi.

Şenol Güneş, ''Ben de sabahleyin Eindhoven'i gezerken şehrin pisliklerini gördüm ama televizyon kamerasına çekip bunu sunmadım. Sunmak doğru değil. Takım şehrimize geldiği zaman en iyi şekilde ağırlandı. En iyi şekilde gönderildi. Fair play'i en iyi şekilde ortaya koyduk. Ama daha sonra bir televizyonun işgüzarlığı oldu. Sorumlu insanlar bunu yapmaz. Futbolu bir kavga unsuru olarak görmek doğru değil'' diye konuştu.

''BAŞARININ TEK ÖLÇÜSÜ KAZANMAKTIR''
Kaybedilen her maçın kendisi için başarısızlık olduğunu söyleyen Güneş, ''Başarının tek ölçüsü kazanmaktır. Bunun muhakemesini kamuoyunun takdirine bırakmak lazım. Yarınki maçta temennim kazanmak. Dostluk içinde bir maç istiyoruz. Yarın maç bittiği zaman kim kazanırsa kazansın dostluğun devamını dilerim'' dedi.

Şenol Güneş, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın veya bir başkasının tutuklu olmasından üzüntü duyduğunu, kendisinin bu badireden bir an önce kurtulmasını temenni ettiğini kaydetti. ''Kupa maçını kazandığımızda umarım siz de şampiyon olursunuz dedim. Doğrudur. Devre arasında ne söylediğimi ise kendisi anlatsa daha iyi olur'' diye konuşan Güneş, sözünü ettiği konuların çok speküle edildiğini kaydetti.
Kaptan kaleci Tolga Zengin ise, yarın zor bir maça çıkacaklarını hatırlatarak, ''Avantajı kaçırmış olsak da turu geçmek için elimizden geleni yapacağız. Güzel bir maç ortaya koymaya çalışacağız. Şimdiye kadar zor maçlar yaptık, zorları başardık. Bu dezavantajı avantaja çevirerek turu geçmeyi umuyoruz'' diye konuştu.
Bordo-mavililer, basın toplantısından sonra maç öncesi son antrenmanını Philips Stadı'nda yaptı. İlk 15 dakikası basına açık olan antrenmandan sonra Şenol Güneş'in kadroya son şeklini vermesi bekleniyor.
Etiketler Şenol Güneş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN