Kral'dan Burak'a övgü

Salı 28.02.2012 11:47

Türkiye'nin ''Altın ayakkabı'' ödüllü gölcüsü Tanju Çolak, Trabzonspor'un golcüsü Burak Yılmaz'ın özellikle bu sezon çok iyi bir performans sergilediğini belirterek, ''Rekorlar kırılmak içindir. Burak Yılmaz'ın rekorumu kırması beni mutlu eder, keyiflendirir'' dedi.

Çolak, yaptığı açıklamada, bordo-mavililerin genç golcüsü Burak Yılmaz'ın bu sene çok güçlü bir performans göstererek, sınırları aşmış durumda olduğunu söyledi.

Burak Yılmaz'ın enteresan vuruşları olduğunu ve çok güzel goller attığını dile getiren Çolak, ''Buna kafa ve jenerik vuruşlarını da eklese mutlaka çok daha güzel olacak. Yine de zoru başarıyor. Rekorlar kırılmak içindir. Burak Yılmaz'ın rekorumu kırması beni mutlu eder, keyiflendirir'' diye konuştu.

''Yeni bir Tanju Çolak geliyor dediğim bir oyuncu yok''

Çolak, Türkiye'de golcü oyuncuların yetişmediğini, bu duruma en fazla üzülen kişilerin başında da ''Avrupa Gol Kralı'' unvanlı biri olarak kendisinin geldiğini ifade etti.

Türk futbolcusunun çalışmayı sevmediğini dile getiren Çolak, şunları söyledi:
''Futbolcu arkadaşlar profesyonel olduktan sonra hayatlarını farklı boyutlara getiriyorlar ve çalışmayı biraz azaltıyorlar. Gol, çok özel bir iş. Gol atmak öyle kolay bir şey değil. Öncelikle iyi bir golcü olmak isteyen futbolcu çok çalışmalı, özel antrenman yapmalı. Futbolcularımız bunu yapmadıkları için de golcü sıkıntısı çekiyoruz. Türkiye'de yeni bir Tanju Çolak geliyor dediğim bir oyuncu yok. Türkiye de onu arıyor ama bulamıyor''

''Sercan Yıldırım beni hayal kırıklığına uğrattı''

Tanju Çolak, Bursaspor'dan Galatasaray'a transfer olan Sercan Yıldırım'ın kendisini hayal kırıklığına uğratan futbolcuların başında geldiğini belirtti.

Bursaspor altyapısında forma giyerken Sercan Yıldırım için ''iyi bir golcü'' geliyor yorumunda bulunduğunu hatırlatan Çolak, şöyle konuştu:

''Sercan kötü hem de çok çok kötü. Sahada yürüyecek hali yok. Ben de geçmiş yıllarda kendisi için 'iyi bir golcü geliyor' diyordum ama hayal kırıklığına uğrattı beni. Eski performansının yüzde 20'si yok şuan.

Bursaspor'da (A) takıma çıktığı ilk yılki Sercan Yıldırım nerede, şimdiki Sercan Yıldırım nerede. Arada dağlar kadar fark var.''

Tanju Çolak, Galatasaray'ın bu sezon ligde gösterdiği performansının da tebrik edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN