"Türkiye'ye 'merhaba' demek istiyoruz"

Cuma 02.03.2012 11:29

Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak Trabzonspor'un genel sekreteri Hasan Yener, ''Avrupa düşüncemizi kafamızda sildikten sonra, İnönü Stadı'nda 3 puan alarak Türkiye'ye 'merhaba' demek istiyoruz'' dedi.

Yener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu sezon geçen sezonun tam tersine büyük maçlarda galip gelemediklerini ve gol atamadıklarını vurgulayarak, ''Bunun yanı sıra enteresan olan bir başka şey, geçen hafta aynı sonuçlarla maç kaybeden iki takımın da İnönü'deki karşılaşması olacak. Biz PSV maçıyla Avrupa düşüncemizi kafamızda sildikten sonra Türkiye'deki maçlara endekslendik. İnönü Stadı'nda 3 puan alarak Türkiye'ye bir 'merhaba' demek istiyoruz. Biraz geç kalmış olsak da'' ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı rakiple zor bir karşılaşma oynayacaklarını ifade eden Hasan Yener, ''İnönü'de Beşiktaş'ın da şiddetle puana ihtiyacı var. Play-off'a kalma adına bundan sonraki maçların bizi zor durumda düşüreceğini düşünürsek, mutlaka bu maçtan puanla ayrılmak zorundayız'' diye konuştu.

Ligde ilk 6 sırasında yer alan takımlarla karşılaşacaklarını anımsatan Yener, şöyle devam etti:
''Mutlaka zor bir süreç. Ama bu defa bir avantajımız var. Avrupa ve Şampiyonlar Ligi maçlarımız yok. Bu sezon istatistiksel olarak Avrupa'daki maç öncesi ve sonrasında aldığımız sonuçlar bizi hiçbir zaman tatmin etmedi. Hakikaten iyi sonuçlar alamadık. Şimdi önümüzde 6 puanlı maçlar var. O bakımdan bu maçlar son derece önemli ama kaybetmek istemiyoruz kesinlikle. Öncelikle bundan sonraki maçlarda hedeflediğimiz puanları alıp, play-off içinde olmak istiyoruz.''

Hasan Yener, Türkiye Futbol Federasyonu'nun genel kurulunun ardından belirlenen yetkili kurullara ilişkin olarak ise şunları söyledi:
''Bizim amacımız Trabzonspor'un bugüne kadar emeği ile bir yerlere gelip hak ettiği kazanımların haksız bir şekilde elinden alınmasını önlemek. Kurullara seçilen kişiler mutlaka kurullarda bizi de kulübümüzü de düşünerek görev yapacaklardır ama öncelikle tabii ki kuralları uygulayacaklar. Bizim de istediğimiz bu. Trabzonspor'a ayrıcalık yapılsın düşüncesinde değiliz. Hiçbir zaman Trabzonspor'un haklarının yenmesine de müsaade etmeyeceğiz.''

''Tahkim Kurulu'nun da hem başkanı hem de üyeleri mutlaka kurallara göre hareket edeceklerdir'' diyen Yener, ''Hukukçular özellikle yazılı olan kanunlar veya kurallar çerçevesinde karar vermek zorundalar. Özellikle bu konuda etik, disiplin ve tahkim kuruluna sonuna kadar hukukçular olarak, kulüp olarak da inanmak istiyoruz. Umuyorum en sağlıklı, doğru kararları verirler'' ifadelerini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN