Web Sürümüne Geç

"Mücadelemiz kupayı Trabzon'a getirmek için"

Perşembe 08.03.2012 10:47

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bütün mücadelelerinin şampiyonluk kupasını Trabzon'a getirmek için olduğunu söyledi.

Şener, Trabzonspor Dergisi'nin mart ayı sayısındaki yazısında, Türk futbolunun olağanüstü dönemlerden geçtiği günlerde yönetim kurulu olarak kulübün adına en doğru duruşu sergilemenin mücadelesi içerisinde olduklarını, olmaya devam edeceklerini belirterek, ''Yaşanan malum süreçle ilgili olarak yeni oluşan Türkiye Futbol Federasyonunun UEFA'nın görüşleri doğrultusunda hareket edeceğini düşünüyorum. Bana göre bu ay içerisinde UEFA'nın İstanbul'da gerçekleştireceği genel kurul, Türkiye liglerinin kaderini belirleyecek önemli bir organizasyon olacak'' dedi.

O güne kadar beklemek durumunda olduklarını ifade eden Şener, şöyle devam etti:
''Zaman zaman sessiz kaldığımız yönünde kamuoyunda farklı yorumlarla karşılaşıyoruz ancak şunun altını ısrarla çizmeliyiz ki öncelikle sessiz kalmadık. Hakkımızı gereken her koşulda aradık ve aramaya da devam ediyoruz. Ses çıkarmaktan kasıt saldırgan bir tavır sergilemekse bu üslup bize uygun değil. Futbolun zaten gerilmeye yüz tutan ortamını daha da germek hiçbirimize katkı sağlamaz. Ayrıca bu tavrımız güçsüz olduğumuzdan değil, aksine güçlülüğümüzden kaynaklanıyor.''

Şener, izledikleri politikanın haklılığını zaman ilerledikçe herkesin göreceğini savunarak, ''Zira bugüne kadar hep sürecin dışında kaldık artık tam içindeyiz. Süreci yöneten ve istediğini alan bir güç olduk. Bütün mücadelemiz şampiyonluk kupasını Trabzon'a getirmek için. Bunu başarınca ne demek istediğimiz çok daha iyi anlaşılacak'' ifadesini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN