Onur ve Alanzinho imzaladı

Cuma 09.03.2012 15:31

Trabzonspor, iç transferde kaleci Onur Recep Kıvrak ve Brezilyalı oyuncu Alanzinho'nun sözleşmelerini uzattı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan ve kulüp yönetim kurulu üyesi Recep Denizer'in hazır bulunduğu imza töreninde, Onur ile 2015-2016 sezonu, Alanzinho ile de 2013-2014 sezonu sonuna kadar sözleşme imzalandı.

Alanzinho'nun opsiyon hakkının da kullanılarak 2 yıl, 2012-2013 sezonu sonunda sözleşmesi bitecek olan Onur ile bu sezon başından itibaren olmak üzere yeniden 5 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Recep Denizer, törende yaptığı konuşmada, her iki sporcunun bugüne kadar Trabzonspor'a çok önemli katkıları olduğunu belirterek, ''Attığımız imzalarla bunu pekiştirdik. Uzun yıllar her iki kardeşimizden de Trabzonspor'a başarıyla hizmet etmelerini bekleyeceğiz. Tüm Trabzonspor camiası adına sporcu kardeşlerimize başarılar diliyoruz. Allah utandırmasın'' dedi.

Denizer, Onur'un sözleşmesinde ''şu kadar para getirmesi halinde serbest kalır'' gibi bir maddenin bulunmadığını ifade ederek, ''Onur, 5 yıl gibi uzun süre kalacak, Trabzonspor'a önemli hizmetleri olacaktır. Kendisi de dengeleri bozmamak adına büyük özveride bulunmuştur. Bundan dolayı kendisine teşekkür ederiz'' diye konuştu.

Onur: ''Çok mutluyum''
Kaleci Onur ise kendisi için önemli bir günü yaşadığını belirterek, ''Çok mutluyum. Sonuçta tekrar sözleşmemi uzatarak evimde kaldım. Bunun büyük mutluluğunu yaşıyorum. Sayın başkanıma, değerli yöneticilerime, menajerime, emeği geçen herkese teşekkür ederim'' diye konuştu.

Kulübünün büyüklüğünü bildiğini ifade eden Onur, ''Ben de elimden gelenin en iyisini yapmak için çabaladım. Bundan sonra daha büyük bir hırsla çalışacağım'' şeklinde konuştu.

Trabzonspor'da oynamanın büyük bir ayrıcalık olduğunu dile getiren Onur, şöyle devam etti:

''Bu ayrıcalığı en iyi yaşayanlardan biriyim, duygularım tarifsiz. Böyle büyük camia yanımda olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. Trabzonspor Kulübü'nün başta sayın başkanı olmak üzere değerli yöneticilerine, sakatlandığımda beni dünyanın en iyi doktoruna gönderdikleri için teşekkür ediyorum. Bana ne kadar sahip çıktıklarını biliyorum.''

Onur, bordo-mavili takımın Tolga ile birlikte iki milli kaleciye sahip olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

''Tolga ağabey önce çok iyi bir insan, çok iyi bir kaptan. Benim için mükemmel bir kaleci. Trabzonspor için de öyle. Kendimi her şeyimle hazır hissediyorum. Kısmet olur, şans gelirse kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Trabzonspor'un iki önemli kalecisi var. Bora ve Zeki de öyle. Birbirinden iyi 4 kalecisi var. Ama büyük takımların bence iyi kalecileri olmak zorunda. Çünkü, büyük takımların hedefi var. Trabzonspor'un şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi hedefleri var. Trabzonspor için rekabet sıkıntı olmaz, şans olur, bundan takım kazanır. Elimizden geldiğince en iyi çalışıp, o formayı alnımızın akıyla terleteceğimizi düşünüyorum.''

Alanzinho: ''Aidiyet duyuyorum''
Brezilyalı oyuncu, bordo-mavili takımda 3 sene sonra kendine yeni bir sayfa açtığını dile getirerek, ''Bundan ötürü çok mutluyum. Mutlulukla ve güzel deneyimlerle geçen 3 yılı geride bıraktım. Bundan ötesi kulüpte ve şehirdeki insanlar beni çok iyi sahiplendiler, yardımcı oldular. Ben de buraya aidiyet duyuyorum'' ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un Türk futbolunda önemli bir yerinin olduğunu kaydeden Alanzinho, ''Türk futbolunda bu kadar önemli yeri olan, büyük futbol geleneği olan yerde devam etmek, buranın parçası olmak benim için onur ve büyük mutluluk. Yeni açılan sayfada, yeni dönemde daha başarılı olarak kulübüme hizmet etmek istiyorum'' dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN