Güneş'ten sert açıklamalar

Pazartesi 12.03.2012 23:53

Trabzonspor'da Teknik Direktör Şenol Güneş, Sivasspor maçının ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarda maç planmasınındaki aksaklıkları aktararak tepki gösterdi. Güneş, "Sezon planlamasını eskiden çocuklar yapıyor diyorduk, şimdi kötü niyetliler yapıyor." dedi.

Sahasında Sivasspor'u 1 - 0 geriye düştüğü maçta 2 - 1 mağlup eden Trabzonspor'da Teknik Direktör Şenol Güneş, maç sonunda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Güneş'in açıklamalarından bazı bölümler:

"İlk yarıda oyuna hakim olan takım bizdik. Rakip ilk yarıda bir pozisyona girdi ve golü yedik. Oyunun hakimi bizdeydi. Pozisyon bulduk gol becerisi eksikti. Biz daha fazla atak olduk, daha fazla pozisyon bulduk; ancak topları çok ezdik. İnsanlar başka şeyler hayal edebilir ama futbol karşılıklı iki takımın mücadelesi şeklinde oynanıyor.

İkinci yarıda biraz daha fazla atak oynadık. Maçın geneline bakılınca maçı hak eden taraf bizdik. Sivasspor ise sadece Eneramo ile bir pozisyona girdi. Biz daha atak ve daha hakimdik. Rakibimiz dirençli va inatçı bir ekip. Onlar da kazanmak istedi. Bugün maça hakimdik, arkadaşlar da iyi mücadele etti ve kazandık. Sahamızda çok puan kaybeden bir takım olarak bugün kazanmak istedik. Rakipten daha üstündük ve hak eden bir galibiyet aldık.''

Şenol Güneş, ligde geride kalan 4 haftada Gençlerbirliği (D), Galatasaray (D), Fenerbahçe ve Orduspor maçlarının hatırlatılarak ligdeki iddialarının sorulması üzerine ise şunları söyledi:

"Burada biz hep futbol konuşuyoruz. Futbolu konuşurken boş konuşuyoruz. Bir kere futbolumuzda sezon planlaması yanlış. Ne yıllık, ne aylık ne de haftalık planlamamız doğru. Herşey yanlış, burdan da futbol çıkmaz. İnanın şuanda oynanan futbol bir mucize. Trabzonspor ve Beşiktaş sakatlıklarla boğuşuyor. Tedavi ve dinlenme zamanı bulamıyoruz. Biz bunları burada konuşuyor, zannediliyorki boşa konuşuyoruz. Bu iş bu kadar kolay mı?

Biz bu planlamayı bundan önce çocukların yaptığını düşünüyorduk. Ama şimdi kötü niyetli insanlar yapıyor bu planlamayı. Benim bu maçımı bugüne alan zihniyet, diğer maçımı Cuma'ya hangi düşünceyle alıyor. Geçen sene de böyle yaptılar. Hadi geçen sene şampiyonluk şansımız vardı, önümüzü kesmek için yaptılar. Peki bu sene niye yapıyorlar anlayamadım. Onun için futbolu konuşmaya gerek yok. Oyuncu çıkmaz bu ligden ve bu kafayla hiç bir şey olmaz bizden. Çok büyük bir sezon planlaması hatası var. Bu anlayıştan da bu kadar futbol çıkar. Sadece maç kazanmaya dönük, saha içi saha dışı gayretlerle maç kazanma düşüncesi ve bunu bozmayan bir anlayış var.

Futbol üstüne konuşmak kolay değil. Bugün oynadık cuma günü yine maçımız var. Sonra diyorlar çık sahaya oyna. Bu kadar kolay mı? Bu kafayla hiçbir şey olmaz bizden. Bu futboldan bu çıkar. Oyuncularımızı kötü oynayınca abartılı azarlıyoruz, iyi oynayınca abartılı övüyoruz."

Şenol Güneş, sakatlıklarla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise, "Olcan sakat, Zokora sakat, Piotr sakat, Vittek sakat. O yüzden oynamadılar. Olcan milli takıma gitti, sağolsunlar orada da sakat sakat oynattılar. Düzelmesi zor görünüyor. Gençlerbirliği maçında oynaması zor gibi, daha fazla da oynayamayabilir. Çünkü sakat sakat oynayınca durumu ciddileşti." diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN