Web Sürümüne Geç

"Kapımız her zaman açık"

Salı 13.03.2012 17:24

Trabzonspor Kulübü, Fransa'nın Toulouse Kulübü'nde forma giyen eski oyuncusu Umut Bulut'a kapısının her zaman açık olduğunu bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, son günlerde gündemde yer alan bazı konulara yönelik açıklamalar yapıldı.

Umut Bulut'un bordo-mavili takımda görev yaptığı süre içerisinde sergilediği başarılı performansla her zaman takdir edildiği belirtilen açıklamada, ''Bunun sonucu olarak da Fransa'nın Toulouse takımına transfer ettiğimiz eski sporcumuz Umut Bulut'un yeniden geri döneceği yönünde medyada bazı haberler yer almaktadır. Kulübümüzün Umut Bulut gibi sporculara elbette her zaman için kapısı açıktır. Asbaşkanımız Nevzat Şakar, kendisine geçmiş olsun dileklerini iletmek için arayan Umut Bulut'a Türkiye'ye dönmesi halinde bu konudaki düşüncemizi iletmiştir. Ancak şu an itibariyle ne teknik heyetimizin bu yönde bir talebi ne de yönetim kurulumuzun Umut Bulut transferi için herhangi bir girişimi söz konusudur'' denildi.

Burak Yılmaz'ın bonservisi
Trabzonspor'da attığı 30 golle ligde gol krallığında ilk sırada yer alan Burak Yılmaz'ın Atletico Madrid başta olmak üzere isminin transfer haberleriyle anılmaya başlandığı ve sözleşmesindeki serbest kalma maddesinin sürekli gündeme getirilmeye çalışıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Burak Yılmaz'ın bahsedilen sözleşme maddesi sadece rakamsal bir değer ifade etmemekte, oyuncunun onayı ve sonraki transferinden belli bir yüzde pay alınması gibi birçok şartı da içermektedir. Kaldı ki oyuncumuz konuyla ilgili kendine yakışır şekilde tavır izlemeyi düşündüğünü defalarca çok açık şekilde ifade etmiştir. Ayrıca Burak Yılmaz konusunda İspanya'nın Atletico Madrid Kulübü tarafından kulübümüze ulaşan herhangi bir resmi başvuru da bulunmamaktadır. Bu nedenle konuyu gündemde tutma çabaları nafile bir amaç taşımaktadır.''

Uzungöl'deki HES
Bordo-mavili kulüp, HES projesi konusunda de şu açıklamada bulundu:

''Uzungöl'de ciddi kaynak yaratması yönünde hayata geçirmeyi planladığımız HES Projesi, eminiz kulübümüzü ne kadar ilgilendiriyorsa orada yaşayan vatandaşlarımızı da o kadar ilgilendirmektedir. Uzungöllü hemşehrilerimizin Trabzonspor Kulübü'nün bu projeden elde edeceği yüksek düzeydeki gelirden memnuniyet duyacaklarından şüphe dahi etmemekteyiz. Ayrıca büyük özenle hazırladığımız projenin doğaya hiçbir olumsuz etkisinin olmayacağının da garantisini veriyoruz. Çünkü hazırlanan projeye göre santrale ait yer altından geçirilecek olan tünelin zeminin yüzeyine en yakın yeri 58 metre mesafede olacak, cebri boru ise tünelin içine alınıp zeminle hiçbir bağlantısı bulunmayacaktır.

Ayrıca projenin Uzungöle uzaklığı 4 kilometredir. Regilatör alanında ve santral binasının bulunacağı bölgede kesinlikle ağaç kesimi yapılmayacak, aksine hazırlanacak özel peyzaj projesiyle doğa daha da zenginleştirilecektir. Bu durum ÇED raporunda da açıkça görülecektir. Trabzonspor Kulübü olarak düşüncemiz şehrimizin iki önemli simgesini karşı karşıya getirip, birbirine zarar verecek konuma oturtmak isteyenlere yönelik ortak bir mutabakatla hareket edilmesi yönündedir. İlerleyen süreçte zaten projemizin detaylarını açıkladığımızda tüm kesimler konunun her boyutuna hakim olacak seviyeye geleceklerdir.''

İstanbul Kartal'da bordo-mavili takımın tesislerinde kurulu OPET Firmasına ait akaryakıt istasyonuyla ilgili araziye ait her türlü hakkın kulüp tarafından karşı tarafa devredildiği belirtilen açıklamada, ''Dolayısıyla bahsedilen yerle ilgili olarak Trabzonspor Kulübü'nün herhangi bir tasarrufu söz konusu değildir. Bu vesileyle mahkeme sürecine geçildiğinde tarafların karşılıklı olarak anlaşacakları yönündeki inancımız yüksektir'' ifadelerine yer verildi.Etiketler Trabzonspor, Umut Bulut
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN