"Kadrodaki değişiklikler işimizi zorlaştırdı"

Çarşamba 14.03.2012 11:15

Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Alanzinho, geçen sezonki kadronun kulüp tarihine adını altın harflerle yazdırdığını söyledi.

Sivasspor maçında attığı golle bu sezonki gol suskunluğunu bozan Alanzinho yaptığı açıklamada, golden dolayı büyük mutluluk yaşadığını ifade ederek, ''Yedek kulübesinden de takıma katkı sağlayabilirsiniz. Gol atacağımın sözünü vermiştim. Bunu yerine getirdiğim için ayrıca mutluyum'' dedi.

Alanzinho, geçen sezon 82 puan toplama başarısı gösterdiklerini belirterek, ''Geçen sezon birbirini çok iyi tanıyan oyunculardan kurulu kadromuz vardı. Her oyuncu ne yapması gerektiği çok iyi biliyordu. Böyle bir ortamda olağanüstü performans gösterdik. Bugün herkes şunu kabul ediyor ki; o kadro kulüp tarihine adını altın harfle yazdırdı'' diye konuştu.

Bu sezon ise kadroda değişikliklerin olduğunu ifade eden Alanzinho, şöyle devam etti:

''Bu değişiklikler de belirli oranda işimizi zorlaştırdı. Çünkü hangi futbol takımı böyle dönem yaşarsa yaşasın, orada uyum, birbirini tanıma süreci mutlaka belli oranda zorluk yaratır. Biz de bunun zorluğunu yaşadık ama bu zorluğa rağmen üstelik yoğun maç takvimine, üç kulvarda yarışmamıza, müthiş efor gerektiren Şampiyonlar Ligi'nde bulunmamıza rağmen bence bu dönemi başarılı şekilde atlattık. Takım içinde arkadaşlık, çalışma ortamı gayet önemli. Geçen sezon ile bu sezonu karşılaştırdığımızda takımda arkadaşlık bazında kaybımız yok. Her arkadaşın elinden geldiğince katkı sağladığını görüyorum. Öncelikle play-off'a katılmak istiyoruz.''

''Yabancılar kaliteli oldukları için geldiler''
Alanzinho, takıma yeni katılan yabancı oyunculara uyum konusunda yardımcı olduğunu da kaydederek, ''Ben de ilk geldiğimde benzer şeyler yaşamıştım. Yabancı bir oyuncunun farklı ülkedeki futbol ortamına, kulübe alışması yeni takımdaki oyun sistemine alışması kolay olmuyor. Bu arkadaşlarımıza elimizden geldiğince en iyisiyle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Buraya geldilerse kaliteli oldukları için geldiler. Biz de yardım etmekle mükellefiz. Gerek vatandaşıma gerek diğerlerine yol göstermeye, rehberlik etmeye çalışıyorum. Elimden geldiğince daha kolay uyum sağlamaları için yabancı oyunculara yardımcı oluyorum.''

''Trabzon'da mutluyum''
Trabzonspor ile sözleşmesini 2 yıl daha uzattığını söyleyen Alanzinho, ''Mutlu olduğum bir yerdeyim. Burada devam etmek benim için memnuniyet vericiydi. Bunun için sözleşmemi uzattım'' diye konuştu.

Kalmak istediğini daha önce kulüp yönetimine ilettiğini de anlatan Brezilyalı oyuncu, ''Bu 3 yıldan sonra da benim için mantıklı olan burada kalmak ve devam etmekti. Kulüple ortak bir nokta bulunca anlaşma kaçınılmazdı. Kalmamdaki en büyük nedenlerden biri taraftarların gerek bana gerekse takım arkadaşlarıma gösterdiği ilgiydi. Bize daima destek veren, sonuçlar ve durum ne olursa olsun yanımızda yer alan taraftar grubu var. Gerek bana gerekse takım arkadaşlarıma müthiş bir ilgi gösteriliyor. Böyle bir atmosferde futbol oynamak benim için öncelikli olandı. Ben de bunu tercih ettim'' diye konuştu.

Etiketler Alanzinho, Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN