Web Sürümüne Geç

Kulüpten geniş kapsamlı açıklama

Salı 14.03.2012
Trabzonspor kulübü, dün resmi internet sitesinden yayınladığı bir açıklamayla gündemdeki bazı konulara açıklık getirmek istedi. Öğleden sonra yayımlanan bildiride, Umut Bulut'un transfer edileceği ile ilgili haberlerin yanı sıra Burak Yılmaz'ın bonservis konusu, İstanbul Kartal'daki benzin istasyonunun durumu ve Uzungöl'deki Hidroelektrik Santral projesiyle ilgili bilgiler verdi. Kulübün yaptığı açıklamanın ayrıntılarını aşağıdaki haberlerde bulabilirsiniz.

SADECE 5 MİLYONLUK BİR SÖZLEŞME DEĞİL!
Burak Yılmaz'ın isminin Atletico Madrid başta olmak üzere çeşitli kulüplerle anılmasıyla ilgili ifadeler içeren açıklamada, "Sürekli serbest kalma maddesi gündeme getiriliyor. Ancak sözleşmede sadece 5 milyon euro'luk rakamsal bir değer yok. Oyuncunun onayı ve bir sonraki satıştan yüzde pay alınması gibi maddeler de var. Kaldı ki Burak da defalarca kendine yakışan tavır sergileyeceğini açıklamıştır. Ayrıca A. Madrid'den resmi bir teklif de gelmedi" denildi.

UZUNGÖL PROJESİ HERKESİ GÜLDÜRECEK
HES projesi sadece kulübümüzü değil oradaki vatandaşları da mutlu edecek. Açıklamada Uzungöl'deki Hidroelektrik Santrali ile ilgili bir bölüme de yer veren kulüp, "HES Projesi, eminiz ki kulübü olduğu kadar orada yaşayan hemşehrilerimizi de ilgilendiriyor. ÇED raporlarında da belirtildiği üzere projenin doğaya ve yerleşim yerine hiçbir zararı olmayacak. Trabzon'un iki simgesi Tabzonspor ve Uzungöl'ün bir arada olacağı bu proje için destek bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

UMUT'A KAPILARIMIZ HER ZAMAN AÇIKTIR
Umut Bulut'un yeniden Trabzonspor'a döneceği ile ilgili haberlere yanıt veren yönetim, "Kulübümüzün Umut Bulut gibi sporculara elbette her zaman için kapısı açıktır. Asbaşkanımız Nevzat Şakar, geçmiş olsun dileklerini iletmek için Umut'u aramış ve Türkiye'ye dönmesi halinde bu konudaki düşüncemizi kendisine iletmiştir. Ancak ne teknik heyetimizin bu yönde talebi, ne de yönetimimizun transfer için bir girişimi söz konusudur" ifadelerini kullandı.

KARTAL'DAKİ ARAZİDE TASARRUFUMUZ YOK
Benzin istasyonu için açılan 10 milyon dolarlık dava hakkında bilgi verildi. İstanbul Kartal'da bulunan arazi üzerindeki Opet petrol istasyonu ile ilgili Trabzonspor kulübüne 10 milyon dolarlık dava açıldığıyla ilgili haberlere de yanıt veren kulüp, "Tesislerin yer aldığı yerdeki benzin istasyonuyla ilgili araziye ait her türlü haklar kulübümüzce devredilmiştir. Orada bizim herhangi bir tasarrufumuz yoktur. Mahkemede tarafların anlaşacağına inancımız yüksektir" denildi.Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN