"Yarışı bırakmayacağız"

Cuma 16.03.2012 23:07

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, iki puanlık kaybın kendileri için çok kötü olduğunu ancak yarışı bırakmayacaklarını söyledi.

Ankara'da oynana Gençlerbirliği-Trabzonspor karşılaşması sonrası düzenlenen basın toplantısında teknik adamlar ve futbolcular açıklamada bulunda. Trabzonspor Teknik Direktörü Şeneol Güneş, sergiledikleri futboldan memnun olmadıklarını vurgulayarak, ''İlk yarı golü bulmamız avantajımız oldu. İkinci yarıdaki oyun anlayışımız çok kötüydü. Bize yakışan oyunu oynamadık. Rakipte iyi oynamadı. Gol yemeyebilirdik. İki puan bizim için ağız bir kayıp oldu. Tabi yarışı bırakmayacağız.'' dedi.

Uzun süredir galip gelemediklerini hatırlatan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, son haftalarda sadece bir puan aldık. Düşüşte olduğumuz yönünde düşünce vardı. Sezon sonu maratonun bitimine 3 maç kaldı. Bizim bu süreçte play-off mücadelesinde yer aldık. Çetin mücadeleler oluyor. Çok iyi oynadık. Tekrar altı yedi hafta öncesinde oynadığımız gibi oynadık. Kollektif anlamda iyi bir oyun oynadık. İlk yarıda olmasa da rakibe göre daha net pozisyonlara girdik. İkinci yarı istek ve arzumuz daha fazlaydı. Orta sahada topla daha çok oynamamız etkimizi artırdı. 1-1 daha önce bulsak daha farklı olurdu. Sonuca bakıldığında galibiyeti hakkettiğimizi düşünüyorum ama olmadı. Bu maratonu ilk sekizde bitirmek istiyoruz.'' şeklinde konuştu.

Gençlerbirliği oyuncuları Ergün ve Oktay, maçın play-off yolunda öneminin büyük olduğunu ancak karşılaşmasının sonucunun istedikleri gibi olmadığını belirterek, maç boyunca daha üstün oynadıklarını kalan maçlarda alacakları iyi sonuçlarla play-off'a kalacaklarını dile getirdiler.

Trabzonsporlu futbolcular Colman ve Alnzinho ise, farklı iki devre oynadıklarını, ilk yarı golü bulduklarını ve oyunun kontrolünü ellerinde tuttuklarını vurgulayarak, ikinci yarı gereksizce geriye yaslandıklarını bunun neticesinde gol yediklerini ve çok önemli iki puanı Ankara'da bıraktıklarını belirttiler.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN