"Provakatörler çıkabilir, herkes dikkatli olmalı"

"Provakatörler çıkabilir, herkes dikkatli olmalı"
Salı 27.03.2012 00:00

Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu sahasında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Trabzonspor'un kulüp başkanı Sadri Şener, Fenerbahçe ile normal, klasik bir lig maçı oynayacaklarını söyledi.

Şener, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe maçına ligde her maça çıktıkları gibi çıkacaklarını ve galibiyet hedeflediklerini belirterek, ''Bu normal, klasik bir Fenerbahçe maçı. 3 Temmuz'dan sonra yaşananlardan dolayı, gerginlik olmasını arzu edenler olabilir ama ben zannetmiyorum böyle bir şey olacağını'' dedi.

Trabzonspor taraftarının centilmen ve futbolu bilen bir seyirci topluluğu olduğunu kaydeden Şener, ''Fenerbahçe ile normal maçımızı oynayıp inşallah da galip gelip, ondan sonra Orduspor maçına bakacağız. Kimse ortamı germeye teşebbüs etmesin. Zevk almasın kimse bu işten'' ifadelerini kullandı.

Şener, Trabzon'da özellikle son yıllarda herhangi bir olay yaşanmadığını anlatarak, şöyle devam etti:

''Ancak provakatörler çıkabilir. Bunun için taraftarlarımız, herkes dikkatli olmalı. Önümüzde Süper Final'de Trabzon'da 3 tane daha böyle maç oynayacağız. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile sahamızda karşılaşacağız. Bu açıdan önemli cezai durumu gerektirecek bir eylemde bulunulmamalı. Ceza sınırındayız diye biliyorum. Maçın centilmence bir şekilde geçmesi lazım.''

''Fenerbahçe'yi yenecek güçteyiz''

Şener, Trabzonspor'un Galatasaray karşısında iyi bir oyun ortaya koyarak galibiyeti kaçıran taraf olduğunu ifade ederek, ''Biz Trabzon'da Fenerbahçe'yi yenecek güçteyiz. Galatasaray maçında galibiyeti kaçırdık ama bu kez galibiyeti kaçırmayacağız'' diye konuştu.

Bordo-mavili taraftarlara her maç olduğu gibi bu maçta da ihtiyaç duyduklarını anlatan Şener, ''Tribünler tamamen dolacaktır. Taraftarlarımız centilmence futbolcuların yanında olsunlar onlara destek versinler. Kazanmak istiyoruz, inşallah onların desteğiyle kazanacağız'' dedi.

''Demirören gelmek istiyor?''

Şener, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in de Trabzon'a karşılaşmayı izlemeye gelmek istediğini söyledi.

Demirören'in işlerini ayarlaması halinde Trabzon'a geleceğini belirten Şener, ''Kendisi de gelmek istiyor, ben de davet ettim. Buyursun gelsin. Doğrusu da doğalı da o. Derbi maçları önemli maçlardır. Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maçlar her zaman zevkli geçer. İstanbul'daki maçlardan farklı bir havası vardır. Herkes zevkle bu maçı izlesin. Trabzon'a yakışır bir maç olacaktır'' dedi.

Bu arada kulüp başkanı Sadri Şener, zorlu maç nedeniyle maçtan 3 gün önce, Perşembe günü Trabzon'a gelecek.
Etiketler Sadri Şener
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN