UEFA'ya gideceğiz

UEFA'ya gideceğiz
Salı 01.05.2012

"58'inci maddeyi neye dayanarak değiştirdiklerini merak ediyorum. Şikenin sahaya yansımadığını hangi aletle ölçmüşler. Yanlış iş yaptılar"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in şike süreciyle ilgili yaptığı açıklama Trabzonspor'da tepkiyle karşılandı. Başkan Sadri Şener, bu karar neticesinde UEFA'ya gideceklerini belirterek çarpıcı ifadeler kullandı. Demirören'in 22 maçta adı geçen tüm kulüpleri PFDK'ya sevk ettiklerini ve 58'inci maddeyi değiştirdiklerini açıklaması üzerine konuşan başkan Şener, "58'inci maddeyi neye dayanarak değiştirdiklerini merak ediyorum" diye konuştu. "Şikenin sahaya yansımadığını hangi aletle ölçmüşler" diyen Şener, "Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmiş bir takımız. Bizi Fenerbahçe ile aynı kefeye koyup PFDK'ya sevk etmeleri yanlış. UEFA'ya gideceğiz. UEFA'ya rağmen bu iş bitmez.
Mümkün değil. Etik Kurulu, savcı yazmış, 'yeterli belge yok' diye. Biz niye gidiyoruz disipline" dedi.

iNFANTiNO' YA MEKTUP YAZDIM
Sadri Şener, UEFA'nın her türlü cezayı verebileceğini vurgulayarak, "İnfantino'ya 1 hafta önce mektup yazdım. Bir karar vereceklerini söylediler. Geçen hafta randevu talep ettik. 'Görüşürüz' demişti. Bu ara giderim. UEFA'ya gideceğiz. Neye dayanarak değiştiriyorsun 58. maddeyi" dedi.

YEREL BASINA MESAJ YOLLADI
Başkan Şener, şike sürecinde kendisini eleştiren yerel basına da göndermede bulundu. Şener, "Bana sürekli 'Masaya vur' diyen yerel basından bir kişiyi Demirören'in basın toplantısında görmek isterdim" ifadesini kullandı.

TARAFTARLAR İKİYE BÖLÜNDÜ
Taraftarlar da internet forumlarında TFF'nin kararına büyük tepki gösterdi. Birçok taraftar Sadri Şener'in UEFA'ya gitme kararını desteklerken, bazı taraftarlar da Şener'i süreci iyi yönetememekle ve tepkisiz kalmakla suçladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN