Güneş'ten bombalar

Güneş'ten bombalar
Perşembe 03.05.2012

"Karşımızda gizli bir tehlike var. Futbolun birleştirici unsurlarını maalesef ayrıştırıcı duruma getirdik. Artık futbol konuşmak istemiyorum"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray maçından sonra zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Bundan böyle futbol konuşmak istemediğini dile getiren Güneş, maçla ilgili bir yorum yapmazken, "Bu ve bundan sonraki iki maçta futbol konuşmak istemiyorum. Ortada futbol olması için adalet ve barışın olması gerekir. Özellikle barışın olmadığı bir adalet olmaz. Adalet ararken barışı da kaybedeceğimizi düşünüyorum. Şu anda tehlikeli bir gidişteyiz" dedi.

BUNUN SONU YOK, GİDİŞAT İYİ DEĞİL
"Biz yeneriz, G.Saray yenebilir, şampiyonluk kaybedilebilir, kazanılabilir ama kitleleri tahrik eden bir anlayışla hiçbir yere varamayız" diyen Güneş, "Gizli bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Futbolun birleştirici unsurunu maalesef, ayrıştırıcı duruma getirdik. Yetkililerin sorumlu olmasını söylüyorum. Medyadan sorumlu olmasını diliyorum. Çok tahrik var. Bunun sonu yok, bu gidiş iyi gidiş değil" şeklinde konuştu.

3 PUANI ALIP, ONLARI GÖNDERELİM
Şenol Güneş, hafta sonunda Fenerbahçe ile kendi sahalarında yapacakları maç için taraftarlara da seslendi: "Taraftarlarıma söylüyorum. Bizim sahamıza Fenerbahçelilerle hiç ilgilenmeden, hatta 'Hoşgeldin' bile demeden, çiçek de vermeden, herhangi bir taşkınlık yapmadan gelsinler, nefeslerini bitirinceye kadar bize destek olsunlar. 3 puan alıp, onları gönderelim."

TRABZON SUÇLANIR DURUMA GELDİ
"Çünkü bu tehlikeli oyunun oyuncusu olmak istemiyoruz. Bize bunu yıkabilirler. Son olaylara baktığınız zaman en sonunda Trabzonspor suçlanır duruma geldi. Maalesef haksızlığa uğrayan bir kent durumuna düşmek durumundayız. Onun için bunlar halledilmeden, futbolun bir oyun olarak oynanmasını doğru bulmuyorum. Bugün artık sahadaki oyun tartışılmıyor."

AYKUT HOCA AYNI OLAYI BANA YAPTI
Usta hoca, bir gazetecinin "Aykut Kocaman'ın açıklamaları sizi üzdü mü?" sorusu üzerine, "Evet, kesinlikle doğru. Geçen sene aynısını bana yaptılar. Konuşması önemli değil. Onu konuşturan ve destekleyenler çok önemli. Aykut hocadan özür beklemiyorum. Onu bilerek yapıyor. O bilerek yapılan bir şey. Suçlular cezasını çekecek. Çekmezse böyle devam eder" dedi.

BU İNSANLAR, TOPLUM APTAL DEĞİL
Güneş, ayrıca Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı'nın "Teşvik" iddiasıyla ilgili de şunları söyledi: "Hikmet Karaman'ı aradım, böyle bir şey olmadığını söylüyor. Ama yazı yazıldı, olay bitti. Böyle bir olaydan nasıl biz söz üreteceğiz? Suçlayıp, çekip gidiyor. Sonra şehir olarak ben suçlanıyorum. Lütfen bu insanlar, bu toplum aptal değil. Bu toplum neler olduğu görüyor."

BUGÜN DE AYNI ADAMLAR DEVREDE!
Türk futbolunda en çok haksızlığa uğrayan kişinin kendisi olduğunu söyleyen Güneş, "Bakın isim veriyorum. Kemal Kapulluoğlu ve Şekip Mosturoğlu döneminde benim milli takımdaki görevime son verildi. Para önemli değil, 'Yetimin hakkını yedirmedik' diye beyanat verdikleri yönetim tarzını oluşturan onlar. Bugün de aynı adamlar devrede" ifadelerini kullandı.

GÜNEYDOĞU OLAYLARINDAN BÜYÜK!
Güneş, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, şu anda Türkiye'de çok tehlikeli bir durum olduğunu savunarak, "Sadece futbol olarak değil, her alanda. Bana göre Güneydoğu olaylarından daha büyük olaylar görüyoruz şu anda. Gizli bir tehlike büyüyor. Daha dikkatli olmak gerekli. Bunu söylerken önünü açmış gibi görünüyorum ama tam tersini söylemek istiyorum" dedi.

LİGİN BUZDOLABINA KONMASI LAZIM
Şenol Güneş, "F.Bahçe maçı olağanüstü olacak. Sabırlı ve sağduyulu olacağız. Ama bu ligin buzdolabına konulup, elden geçirilmesi gerekiyor. Gelecek yılları kurtarmak için. Güçlüyseniz, haklısınız, Hukukun aklanabilirsiniz ama vicdanen aklanamazsınız. Hukuka uydurusun. Türkiye'de bu böyle" diye konuştu.

BUGÜN GEÇEN 45 YILIMA ÜZÜLÜYORUM
Tecrübeli hoca mevcut durumun kendisinin canını yaktığını belirterek, "60 yaşındayım. Futbolun serseri, ahlaksızlık işi olmadığını ispatlamak için yıllarca oynadım, hiç değişmedim, hiç değişmedim. Bugün geçen 45 yılıma üzülüyorum. Keşke o günler olsaydı. Serseriler, ahlaksızlar işi olsaydı" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN