Kupayı geri alın

Kupayı geri alın
Cuma 04.05.2012

Yönetim, şike davası sonuçlanıncaya kadar TFF sitesindeki '2010-11 Şampiyonu F.Bahçe' ibaresinin kaldırılmasını ve F.Bahçe'den kupanın geri alınmasını istedi

Trabzonspor, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na muhatap, FIFA ve UEFA Genel Sekreterliği'ne de bilgi amaçlı bir yazı göndererek, 2010-2011 Futbol Sezonu'ndaki şike ve teşvik delillerine ilişkin kararın bir an önce verilmesi ve haklı şampiyonluğunun ilan edilmesini talep etti. Bordo- mavili kulüp, şampiyonu belli olmayan bir ligin kupasının neden federasyonda değil de Fenerbahçe'de durduğunu da federasyona sordu. Konu ile ilgili olarak FIFA ve UEFA da bilgilendirildi.

KUPA DAVA BİTENE KADAR TFF'DE DURSUN
"Sporu kirleten kişiler sayesinde elde edilmiş bir şampiyonluk varsa bunu temsil eden kupa dava sonuçlanıncaya kadar geri alınmalıdır" görüşünü dile getiren yönetim, TFF'nin resmi sitesindeki Süper Lig şampiyonlukları bölümünde yer alan "2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe" ibaresinin de kaldırılmasını istedi. Federasyonun kamu hizmeti yaptığını savunan bordo-mavililer, T.C. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü 13 01/01/2006 Kanunu'nun ilgili maddesine dayanarak, Fenerbahçe kulübünün müzesindeki kupanın bir an önce alınmasını talep etti.

UEFA BİZİ ŞAMPİYON OLARAK DAVET ETTİ
Başkan Sadri Şener, UEFA'nın Münih'te oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline kendilerini Türkiye Ligi'nin Şampiyonu olarak davet ettiğini açıkladı. Şener, "Bizi Türkiye Ligi'nin ikincisi olarak değil, Türkiye Ligi Şampiyonu olarak davet ettiler"
diye konuştu.

34'TE BEYAZ ATLET 58'DE SİYAH BALON
Bordo-mavili taraftarlar, protestoyu F.Bahçe derbisinde sürdürecek. Maçın 34. dakikasında temiz futbol ve adalet için beyaz atletler sahaya atılacak. 58. dakikada ise TFF'nin 58'inci maddeyi değiştirmesini protesto için siyah balonlar uçurulacak.

Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN