Taraftara sağduyu çağrısı

Taraftara sağduyu çağrısı
Cuma 04.05.2012 12:26

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu 5. hafta maçında 6 Mayıs Pazar günü Avni Aker Stadı'ndan oynanacak Trabzonspor - Fenerbahçe maçının Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı yapıldı.

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda hafta sonu yapılacak Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili Vali Yardımcısı Aziz Mercan başkanlığında yapılan toplantıya, Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar, Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Çebi katıldı.

Vali Yardımcısı Mercan, toplantıda yaptığı açıklamada, kente ve takıma yakışır bir futbol müsabakası olması için her türlü tedbiri aldıklarını ifade ederek, ''Trabzonspor taraftarlarından kentimize ve takımımıza hiçbir zarar gelmemesi için duyarlı olmalarını istiyorum. 'Hiçbir tepki olmasın' demiyoruz. Ama tepkinin daha modern şekilde ortaya koyulması gerekir'' dedi.

Taraftarın tepki ve tezahüratlarını, kentin marka değerine yakışır, dünyanın kabul ettiği ölçülerde yapması gerektiğini vurgulayan Mercan, ''Toplantıda alınan kararların aynen uygulanacağını ve hiçbir olumsuzluğa meydan verilmeyeceğini ifade etmek isterim. Seyircilerimiz kişisel özgürlükler çerçevesinde, başkasına zarar vermeden kendisini ifade etmesi ve takımını sonuna kadar desteklemesi gerekiyor'' diye konuştu.

Müsabaka öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Emniyet Müdürü Yavaş ise her türlü güvenlik tedbirini aldıklarını, herhangi bir olayın meydana geleceğini düşünmediğini ifade ederek, ''Trabzonspor taraftarının, takımına ve şehrine zarar verecek her türlü eylemden sakınacağını ümit ediyorum'' diye konuştu.

Şakar'dan sağduyu çağrısı
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Şakar da Valiliğin aldığı tüm tedbirlere Trabzonspor olarak destek vereceklerini kaydederek, ''Hiçbir olumsuz olayın yaşanmaması için elimizden gelen gayreti göstereceğimizi ifade etmek isterim. Çünkü meydana gelecek en küçük olumsuzlukta fatura takımımıza kesilmekte ve bundan çok büyük zararlar görmekteyiz. O nedenle seyircimizin sağduyulu olmasını istiyorum. Taraftarımız, maç boyunca sahaya yabancı madde atmadan takımımıza devamlı destek olmalı ve sabır göstermeli'' dedi. Toplantıda, statta suların kapaklarının açılarak satılması, stada meşale sokulmaması gibi tedbirlerin uygulanması karara bağlandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN