Tansiyon yüksek

Tansiyon yüksek
Cumartesi 05.05.2012

Biz nasıl gidip İstanbul'da oynayıp dönüyorsak onlar da gelip mücadele edecekler. Tabii ki aklımızda rakibi yenmekten başka hiçbir şey yok. Federasyonun aldığı kararlar Türk futbolunu kötü yola sürüklüyor. Bu, Tahkim Kurulu'ndan dönmeli. Yarış devam ederken kural değiştirilmez

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Fenerbahçe derbisi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Yarın akşam oynayacakları maçın diğer karşılaşmalara oranla farklı olacağını söyleyen Şener, "Atmosfer ve hava farklı olur. Fenerbahçe karşılaşmalarına camiamız çok önem veriyor. Biz nasıl gidip İstanbul'da oynayıp dönüyorsak onlar da aynısını yapacak. Bu maçın ne anlama geldiğini biliyoruz" dedi.

ÖNCE KURAL UYGULANMALIYDI
Akıllarında galibiyetten başka bir şey olmadığını ve kimin şampiyon olacağı ile ilgilenmediklerini belirten başkan Şener, federasyonla ilgili ise sert açıklamalar yaptı: "TFF'nin aldığı kararlar Türk futbolunu kötü bir yola sürüklüyor. Bu iş, Tahkim'den dönmeli. Yarış sürerken, kural değiştirilmez. Teşebbüse bile küme düşme cezası ağır. Ama önce kuralı uygula, sonra değiştir. Bu, Fenerbahçe'yi kurtarmak için yapıldı."

TEDBİRLER ALINDI
Trabzonspor-F.Bahçe maçıyla ilgili güvenlik toplantısı dün gerçekleştirildi. Trabzon Vali Yardımcısı Aziz Mercan, toplantı sonrası yaptığı konuşmada kente ve takıma yakışır bir müsabaka olması için her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

EL SIKIŞMAZLAR
Şener, Zokora'ya ırkçılık söyleminde bulunduğu iddia edilen Emre Belözoğlu ile ilgili, "Hakaretten ceza verdiler. İki futbolcunun el sıkışacağını sanmıyorum" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN