"Zor şartlarda oynanan bir maç oldu"

"Zor şartlarda oynanan bir maç oldu"
Pazar 06.05.2012 23:55

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda sahasında Fenerbahçe'ye 3-1 yenilen Trabzonspor'un teknik direktörü Şenol Güneş, rakiplerinin gergin ortamı soğukkanlı bir şekilde iyi kullandığını söyledi.

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, zor koşullarda bir maç oynadıklarını belirterek, "Fenerbahçe, bu koşullarda gergin ortamı soğukkanlı bir şekilde, iyi kullandı. Maça iyi başlayamadık ve golü erken yedik. Maçın tamamına bakılırsa takım olarak da bireysel olarak iyi değildik" dedi.

Futbolu konuşmanın böyle ortamda doğru olmadığını ifade eden Güneş, "Futbol adına bugün de çok şey yapmadık. Geçen hafta söylemiştim, bugünden itibaren futbol konuşmak doğru değil. Gergin ortamın yansımalarını gördük. Öncelikle bunların düzelmesi gerekir derken tam tersi düzelmeyeceğini gördük. Umarım gelecek dönemde bunların düzelmesi için adımlar atılır. Galibiyeti hiç hak etmedik, gerginliğin ortamın artması beni üzmüştür. Maalesef böyle bir dönem yaşıyoruz" diye konuştu.

Saha içerisinde gerginliğin devre arasında devam ettiğini ifade eden Güneş, "Kimin ne yaptığı ne ettiği belli değildi. Tercümanı, oyuncu, antrenör herkes karıştı. Ben hepsini görmedim, siz daha iyi görmüşsünüzdür. Herkesin birbirine saldırdığı, itiştiği ortam gördük" dedi.

Güneş, bir gazetecinin nasıl neşter vurulması lazım ki bu olaylar bitsin şeklindeki sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"Çözüm yapmak için bugünkü sorunları mevcut düşünce yapısıyla değiştiremeyiz. Mevcut sorunlar, bugünkü düşünceler zaten. Bu düşünceyi ortadan kaldırmak mümkün değil. Gece gidip taraftarların rakip takıma bağırması doğru değil. Suç varsa ceza olmalı. Bugün sahaya bir şey atıldıysa ceza almalıyız. Biz değil, herkes almalı. Suça karşı aynı duramazsanız adalet sağlanmaz. Bir suç varsa ceza alacağız, bana verip başkasına vermediğin zaman bu devam edecektir. Fenerbahçe sahasında bize küfür etmediler mi ettiler. Ama ben bunu söylemedim. Edildiği zaman söylenmesi mi gerekir, ceza alınması mı gerekiyor. Edildiyse ceza verilmesi lazım. Bizim görevimiz toparlamak olmalı. Bugünkü koşullar toparlamak değil, ayrıştırmak için zemin hazırlıyor."

Şener'e tepki

Trabzonspor'da, karşılaşmanın ardından taraftarlar kulüp başkanı Sadri Şener'e tepki gösterdi.

Bazı taraftarlar, Şener'i taşıyan arabaya yumurta ve su şişesi attı. Taraftarlar, ayrıca yönetim kurulunu da istifaya davet etti.
Etiketler Şenol Güneş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN