Herkes haddini bilsin

Herkes haddini bilsin
Salı 08.05.2012

"Trabzonspor başkanına yapılan her saldırı misliyle en ağır karşılığı bulur. Şener'in mücadelesini hiçe sayanlar er geç onun haklılığını anlayacaktır"

Trabzonspor kulübü, Fenerbahçe maçı sırasında ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili dün iki açıklama yaptı. Özellikle akşam saatlerinde "Herkes haddini bilsin" başlığıyla yayınlanan bildiri dikkat çekti. Başkan Sadri Şener'e yapılan saldırılar için yayınlanan açıklamada, "Son dönemde camiamız dışındaki bazı maksatlı çevrelerin başkanımız Sadri Şener'e yönelik haksız suçlamaları, Fenerbahçe maçının ardından daha da yükselmiş ve haddini aşan bir mahiyet kazanmıştır. Öncelikle herkes çok iyi bilmelidir ki; Trabzonspor kulübü başkanına yapılan her saldırı yapıldığı platformda misliyle en ağır karşılığı bulur" denildi.

"DENSİZLER" KELİMESİ DİKKAT ÇEKTİ
Açıklamanın devamında, "Gerek yazılı medyada, gerek televizyon kanallarında, gerekse de farklı platformlarda ağızlarından çıkan sözlerin nereye varacağını kestiremeyen densizleri bundan böyle daha dikkatli davranmaya davet ediyoruz. Türk futbolunda bugüne kadar sergilediği örnek kişiliğiyle, centilmenliğini koruyarak kulübünün gasp edilen haklarını korumaktan başka hiçbir gayesi olmayan sayın başkanımızın verdiği mücadeleyi hiçe sayanlar, er geç onun haklılığını da çok iyi anlayacaklardır.
Kamuoyuna duyurulur" ifadeleri kullanıldı.

İLK AÇIKLAMAYI GÖLGEDE BIRAKTI
Akşam saatlerinde yapılan bu açıklama, günün ilk saatlerinde yapılan ve Fenerbahçe maçında Avni Aker'de yaşanan olaylarla ilgili yapılan bildiriyi gölgede bıraktı. Resmi internet sitesinden yapılan bu açıklamada ise ana hatlarıyla şu ifadelere yer verildi: "Kulübümüz ve yönetim kurulumuz her türlü uyarıyı yapmasına rağmen, toplumsal reaksiyonun önünde duramamıştır. Tablo; gerçek adaleti bulamadığına inanan kitlelerin kendi adaletini araması çabasıdır. Kulüp olarak gerekli öz eleştiriyi yapacağımızı da herkesin bilmesini isteriz."

VALİ VE EMNİYETE ELEŞTİRİ
Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili yapılan açıklamada, Trabzon Valisi ve emniyet güçleri de eleştirdi. Bordo-mavili kulüp, "Böylesine önemli bir maçta şehrin en üst düzey mülki amiri yurt dışında olmayı tercih etmiş, emniyetimiz de F.Bahçe'yi koruma telaşında başkanımıza yönelik eylemleri engelleme fırsatı bulamamıştır" denildi.
Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN