Fener düşmesin

Fener düşmesin
Çarşamba 09.05.2012

F.Bahçe'nin küme düşmesi futbola zarar verir ama 10-15 puanı silinmeliydi. Kupa bize gelmezse müzedeki yerine 'şike nedeniyle Fener'e verildi' yazarım

Trabzon Başkanı Sadri Şener, Habertürk'te önemli açıklamalar yaptı. İşte başkan Şener'in açıklamalarından satırbaşları:
Emre'ye tavsiyem bir doktora görünmesi. El hareketleriyle yıllardır hakemleri yönetti. Bu sinirle yaşanmaz
Mehmet Ali Aydınlar çok efendi ve terbiyeli bir arkadaşımız. Ancak F.Bahçeli... Bunu bir kayırma yaptığı için söylemiyorum. Sorunları çözerken kendisine göre yöntemler buldu. Sonra baskılara dayanamadı ve istifa etti.
Etik Kurulu bir rapor yayınlıyor ve F.Bahçe suçsuzdur deniyor. Daha sonra bize bile sormadan 58. madde değiştirildi. Bize nasıl sorulmaz. Mecliste bile kanun değişeceği zaman vatandaşa soruluyor.
İbrahim Akın diyor ki 'Şike yaptıysam kimle yaptım'. Çocuk haklı. Yakaladılarsa, bunu birinin vermesi lazım. Parayı veren diye biri yok! Ne anlama geliyor bu?
İlhan Ekşioğlu'na belge verilmediği için kulübe ceza verilmemiş. Dünya'ya rezil olduk. Şikeyi yasal yaptık. Bu kararı verenler uyuyabiliyor mu?
Beşiktaş'ta F.Bahçe hayranlığı var. Ne sebeple olduğunu bilemiyorum. G.Saray ya da Bursa'da olsaydı bu kararların hiçbirisi olmayacaktı.
Bu süreçte kendimi hep yalnız hissettim. Fenerbahçe maçında sahaya inmem yanlıştı.
Üç büyük takım kadar basın - yayın desteğimiz yok. Öyle gazeteler var ki F.Bahçe'nin yayın organı. NTV ve Fanatik. Ben nasıl kiminle savaşayım böyle bir ortamda.
F.Bahçe, Türkiye'nin önemli bir kulübü. Sen sürekli şampiyonluğa oynayacak güçtesin. Biz bu dengeyi kuracak bir takım değiliz ki... 4-5 senede bir böyle bir şansımız oluyor.
F.Bahçe'nin küme düşmesiTürk futboluna zarar verir. Kabul ediyorum. 'Bu soruşturma bitsin, ilgili maddeleri değiştirin' dedi UEFA. Silersin 10-15 puan. Biterdi iş.
Demirören 'kupa sizin' dediği için ben de seçimlerde ona oy verdim. Fenerbahçe suçlanmasa bile kupanın bize verilmesi gerekiyor.
O kupanın yeri hazır duruyor. Kupa bize verilmezse de altına yazı yazacağım; "Bu kupanın sahip Trabzon'dur ancak şike olayları nedeniyle kupa emaneten F.Bahçe müzesindedir" diye.
TFF'nin Mali Kongresi'ni ibra etmemeyi düşünüyoruz. Gelsin F.Bahçe kurtarsın onları. Bugüne kadar da verdiğim oyları da geri istiyorum.
Aziz Yıldırım takımı ligden çekeceğini söylüyor, yapamaz. Mustafa Kemal'de bile bir takımın ipini çekecek bir güç yok.
Biz haklı olmasak beni çoktan gömmüşlerdi.
Şampiyonluk maçının Galatasaray'a yarayacağını düşünüyorum.

F.Bahçe lekelendi
Şener: UEFA, Türkiye'ye toplu ceza vermez. Etik raporunda adı geçen kulüpleri de 1-2 belki 3 yıl Avrupa'ya almazlar. F.Bahçe bu leke ile yaşayacak.

5 YABANCI KURALI
Türkiye'de yabancı futbolcularla ilgili yeni bir düzenleme yapılıyor. 5 yabancı kuralı gelecek. Zaten eskisi gibi Türk futbolcu da yetişmiyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN