Komedi karar

Çarşamba 09.05.2012

Bordo-mavili kulüp, dün yayınladığı bir açıklamayla PFDK'nın kararını "komedi" olarak nitelendirirken "F.Bahçe'nin 3 maçında şike, 1 maçında teşvik vardır" dedi

Trabzonspor kulübü, PFDK'nın önceki gece şike sürecile ilgili kararlarına tepki gösterdi. Dün resmi site aracılığıyla yayınlanan mesajla kararları "komedi" olarak nitelendiren bordomavili kulüp, "Eksik, yanlı, bazı kulüp ve şahıslara hak ettikleri cezayı vermeyen PFDK'nın kararları açıkça göstermektedir ki; Fenerbahçe adına 3 maçta şike yapılmış, takımımızın Eskişehirspor ile oynadığı müsabakada da rakibe teşvik primi verilmiştir" denildi.

GEREKÇELER MERAK KONUSU
Açıklamanın devamında özetle şu ifadeler kullanıldı: "Türk futbolu böylesi bir komediyi hak etmemektedir. Karar vericilerin bu durumu hangi hukuksal gerekçelerle açıklayacağını merak ediyoruz. Futbolun marka değeri uluslararası ortamda yerle bir edilmiş, Türkiye'yi suçun işlendiği ancak cezalandırılamadığı bir ülke konumuna getirilmiştir."

HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ
Bordo-mavili kulüp, bildirinin son bölümünde çözüm umudunu ilk etapta TFF çatısı altında arayacağını, ancak sonuç bulunaması halinde yurt içi ve yurt dışı yargı organlarının tamamını kullanacağını da kamuoyuna duyurdu.
Etiketler Trabzonspor, PFDK
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN