Özerten'e patladı

Özerten'e patladı
Cuma 11.05.2012

"Ufuk Özerten, düşürdükleri durumdan dolayı Türk futbolunun haline acımalı. Bu açıklamalar ayda 50 bin TL'nin insanı ne hale getireceğinin en çarpıcı örneğidir"

Trabzonspor kulübü, TFF 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten'in, başkan Sadri Şener'e yönelik suçlamaları konusunda açıklama yaptı. Resmi internet sitesinde yayınlanan bildiride, şu ifadeler kullanıldı: "TFF Yönetim Kurulu üyesiyken damadını Ankara TFF Bölge Müdürü yapan Ufuk Özerten, federasyonu nasıl kullandığını ve futbola ne yönde hizmet ettiğini çok iyi göstermektedir. Özerten'in içinde bulunduğu yönetimler, futbolda şiddetin bu boyutlara gelmesinin de yolunu açmışlardır. TFF başkanı vekili, gözü dönmüş bir üslupla konuşmaktadır. Fenerbahçe'nin sözcüsü gibi konuşan Özerten'in yöneticilik anlayışı budur. Kulüplerin başarı ya da başarısızlığını sorgulamak TFF yöneticilerinin işi değildir. Kaldı ki başkanımız döneminde Türkiye Kupası, Süper Kupa kazanılmış, geçen yılki şampiyonluğumuz da gasp edilmiştir. Özerten, laf yetiştireceğine öncelikle bu gaspı ortadan kaldırmalıdır. Faturayı başkalarına keseceğine sorumluluğunu bilmelidir."

"KELEPÇEYLE İFADE" GÖNDERMESİ
Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: "Türk futboluyla asıl alay eden bugün görevde bulunan Futbol Federasyonu'dur.
Açıklanan son kararlarla da kimin komik duruma düştüğü ortadadır. Özerten'in nasıl bir insan olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Şike soruşturmasında kelepçeyle ifade vermeye giden bu arkadaş şimdi TFF başkan vekilidir. Özerten'in başkanımızın ticari hayatıyla ilgili öne sürdüğü söylemler terbiye sınırlarının uzağındadır. Şener'in geçmişini sorgulamak Özerten'in haddine değildir." Bildirinin son bölümünde, "TFF'nin paralı Başkan Vekili'nin görevi kulüp başkanlarına laf yetiştirmek değil, futbolu kaostan kurtarmaktır. Ufuk Özerten istifa edip, varsa hesabı ondan sonra görmeye çalışmalıdır" sözleriyle Özerten'e istifa çağrısı yapıldı.

ŞENER: UEFA CEZAYI KESECEK
Dün akşam TRT Spor'a telefonla bağlanan başkan Sadri Şener, UEFA'nın Trabzon'un temiz F.Bahçe'nin ise suçlu bulunduğu 1. Etik Kurulu raporunu dikkate aldığını söyledi. Şener yaptığı açıklamada, "Ona göre bir ceza isteyecek UEFA. Tahkimin sonucunu bekliyorlar. Tahkim cezaları kaldırırsa o zaman tam gelir ceza UEFA'dan" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN